Verslas

Reikšmingą postūmį prekybai su Kinija suteiks bendradarbiavimas su banku

„Versli Lietuva“ ir Kinijos bankas „Bank of China Limited“ pasirašė bendradarbiavimo memorandumą, suteikiantį galimybę Kinijos ir Lietuvos verslo bendruomenėmis efektyviau bendradarbiauti prekybos, investicijų, paslaugų ir pramonės srityje. Bendradarbiavimo susitarimas pasirašytas liepos 7 d. per Kinijos bei Vidurio ir Rytų Europos šalių vyriausybių vadovų susitikimą Sofijoje.

„Tikime, kad šis bendradarbiavimo susitarimas ne tik sustiprins Lietuvos ir Kinijos prekybinius santykius, bet ir padės mūsų klientams lengviau ir greičiau surasti potencialių verslo partnerių vienoje iš perspektyviausių eksporto rinkų. Turėti tokį partnerį kaip „Bank of China Limited“ Kinijoje  – reikšmingas ir laiku įvykęs postūmis, siekiant sukurti kuo palankesnes įėjimo į rinką sąlygas Lietuvos eksportuotojams tuo pat metu, kai Kinijos valdžia deda daug pastangų pritraukti užsienio gamintojų ir paslaugų teikėjų“, – sakė Daina Kleponė, „Versli Lietuva“ generalinė direktorė.

Anot D. Kleponės, per šešerius metus Lietuvos įmonių eksportas į Kiniją išaugo daugiau nei dvigubai. Kinų poreikiai ir perkamoji galia tik auga, todėl jie vis daugiau pinigų išleidžia naujiems ir kokybiškiems gaminiams ir lietuviškos prekės ten taip pat gali atrasti nišą.

„Šis memorandumas tarp „Bank of China Limited“ ir „Versli Lietuva“ rodo, kad abiejų šalių verslo bendruomenės skiria daug dėmesio viena kitai. Susitarimas tarnaus kaip efektyvi bendradarbiavimo platforma, siekiant atrasti abipusiai naudingas verslo galimybes, susijusias su prekyba, investicijomis ir turizmu. Esu tikras, kad memorandumas – gera pradžia ir kuo toliau, tuo daugiau lietuviškų produktų matysime Kinijos prekybos centruose, o daugiau kinų kompanijų bei turistų – Lietuvoje“, – sakė Chen Lin, Kinijos ambasados Lietuvoje patarėjas ekonomikai ir komercijai.

Kinijos bankas „Bank of China Limited“ yra vienas didžiausių Kinijos komercinių bankų, teikiančių įvairias bankininkystės ir finansines paslaugas privatiems ir verslo klientams. Bankas veiklą vykdo Kinijoje, Honkonge, Makao, Taivanyje, taip pat kitose šalyse.

„Versli Lietuva“ šiemet ypač aktyviai tiesia Lietuvos verslui trumpesnius prekybos kelius į Kiniją. Birželį Ningbo mieste „Versli Lietuva“ iniciatyva įkurta nuolatinė lietuviškų prekių ekspoziciją „Lietuviškų prekių namai“, o Vidurio ir Rytų Europos šalių vartojimo prekių gamintojų parodoje „China-CEEC Investment and Trade Expo“ sudalyvavo septynios lietuviškos įmonės. Lapkričio 5-10 d. pirmą sykį rengiamoje „China International Import Expo“ parodoje dalyvaus iki 20 lietuviškų įmonių tekstilės, aksesuarų, interjero dizaino elementų ir maisto pramonės, žemės ūkio produktų stenduose.

2017 m. Lietuva į Kiniją eksportavo prekių už 180 mln. eurų, o lietuviškos kilmės prekių eksportas sudarė beveik 131 mln. eurų, tai 40 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Daugiausia į Kiniją eksportuota baldų (29 proc. viso eksporto), medienos ir jos dirbinių (22 proc.), optikos ir matavimo prietaisų, chirurginių instrumentų (14 proc.), mašinų ir mechaninių įrenginių (7 proc.). „Versli Lietuva“ analitikų skaičiavimu, tarp perspektyviausių eksportui prekių išlieka kompiuterinių, elektroninių, optikos, maisto, popieriaus ir jo gaminių produktai, įvairūs mechaniniai įrenginiai.

Pranešimą paskelbė: Jolita Mažeikienė, VšĮ „Versli Lietuva”

Parašykite komentarą