Įvairenybės

REGIONINIAME LATVIJOS, ESTIJOS IR LIETUVOS ENERGETIKOS REGULIAVIMO INSTITUCIJŲ SUSITIKIME APTARTOS ELEKTROS IR GAMTINIŲ DUJŲ ENERGETIKOS SEKTORIŲ AKTUALIJOS

2021 m. rugpjūčio 25 d. Rygoje, Latvijoje, vyko Latvijos, Estijos ir Lietuvos energetikos reguliuotojų atstovų susitikimas, kuriame aptartos Baltijos šalių energetikos rinkų reguliavimo aktualijos.

Susitikime daugiausia dėmesio skirta elektros energetikos rinkos aktualijoms (akcentuojant kylančius iššūkius dėl elektros prekybos su trečiosiomis šalimis), Baltijos regioninio koordinavimo centro (angl. regional coordination centre, RCC) steigimo klausimams, bendros gamtinių dujų rinkos kūrimui.

Diskusijos metu Lietuvos atstovai akcentavo, kad svarbu įgyvendinti bendrą tikslą – nutraukti elektros prekybą su Baltarusija, kurioje veikia nesaugi Astravo atominė elektrinė, ir teikti prioritetą tarp Europos Sąjungos (ES) valstybių narių vykdomai prekybai ES vidaus rinkoje. Taip pat VERT atstovai pristatė parengtą ataskaitą dėl priežasčių, sąlygojusių Latvijos ir Lietuvos elektros kainų zonų kainų skirtumo pokyčius, bei pateikė informaciją apie vykusią viešąją konsultaciją dėl AB „Litgrid“ parengtos Tarpsisteminių jungčių pralaidumo nustatymo ir paskirstymo su trečiosiomis šalimis metodikos projekto.

Susitikimo dalyviai diskutavo dėl pasiūlymo įsteigti Baltijos RCC – tai padaryti įpareigoja Švarios energetikos paketas (CEP). Kadangi sprendimas turi būti pasiektas iki 2021 m.pabaigos, svarstytos trys alternatyvos dėl Baltijos RCC numatant surengti bendrą reguliuotojų ir elektros perdavimo sistemos operatorių susitikimą ir įvertinant galimybę kreiptis dėl sprendimo į Europos Sąjungos energetikos reguliavimo institucijų bendradarbiavimo agentūrą (angl. Agency for the Cooperation of Energy Regulators, ACER).

Taip pat susitikime aptarta Baltijos-Suomijos gamtinių dujų rinkos kūrimo raida, vertinant regioninės dujų rinkos naudą visų šalių vartotojams. Numatyta artimiausiu metu surengti diskusijas tarp Baltijos-Suomijos energetikos reguliavimo institucijų ir keturių šalių gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorių dėl tarpsisteminio kompensavimo mechanizmo (angl. the inter-TSO compensation mechanism – ITC) taikymo. 

Šis Baltijos energetikos reguliavimo institucijų susitikimas vyko kaip ilgalaikio nuolatinio  bendradarbiavimo tąsa, kuomet Baltijos šalių energetikos reguliavimo institucijų atstovai reguliariai susitinka aptarti aktualių klausimų ir iššūkių regiono energetikos sektoriui, taip pat kas pusmetį diskutuoja pagrindines sektoriaus aktualijas Baltijos dujų rinkos forume bei Baltijos elektros rinkos forume, kurie šį rudenį planuojami Vilniuje.

Pranešimą paskelbė: Eglė Juozėnaitė, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą