Įvairenybės

5 išmintingi būsto vidaus interjero patarimai

Nepaisant to, ar jūs ką tik atsikraustėte į naują būstą ir norite jį atnaujinti iš pagrindų, ar tiesiog bandote savo namuose šiek tiek pakoreguoti vidaus interjerą, egzistuoja daugybė profesionalių interjero dizainerių patarimų ir gudrybių, kurias jie įprastai pasitelkia minimaliomis pastangomis ir nedidelėmis išlaidomis. Kartais patys mažiausi dalykai gali turėti didžiausią įtaką. Tai gali būti interjero papildymas veidrodžiu, paveikslu, toršeru ar netgi augalu. Todėl peržiūrėkite šiuos interjero dizaino patarimus, kurie jus neabejotinai įkvėps.

1. Mažesnius kambarius dažykite švelnesnėmis ir šviesesnėmis spalvomis

Mažesnio ploto būsto erdvės, kuriose vyrauja tamsesnės spalvos, vizualiai tampa dar mažesnės. Todėl jei jūs norite mažesniuose kambariuose pasijusti erdviau ir jaukiau, pasistenkite sienas ir lubas dažyti švelnesnėmis ir šviesesnėmis spalvomis. Tai jūsų kambariui vizualiai suteiks daugiau erdvės. Nepamirškite ir veidrodžių, kuriuos galite pakabinti ant kambario sienų – jie ne tik atspindi natūralią šviesą, kuri į kambarį patenka per langus ir duris, tačiau veidrodžiai taip pat sukuria optinę didelės erdvės iliuziją.

2. Pasitelkite dekoruotus veidrodžius

Kaip jau minėta, veidrodžiai mažesnes erdves vizualiai gali paversti didesnėmis. Didesniuose kambariuose arba bet kuriose kitose erdvėse, kuriose patenka mažiau natūralios šviesos, veidrodį pakabinus tiesiai priešais langą, akimirksniu suteiksite savo kambariams daugiau šviesos. Dekoruoti veidrodžiai taip pat gali būti kabinami ant sienų vietoje paveikslų, užpildant tuščias erdves.

3. Maišykite

Nėra nieko blogo savo būsto vidaus interjere maišyti visiškai skirtingas detales, pvz., medžiagas ir tekstūrą, seną ir naują, brangų ir pigų. Kiekvienas patyręs interjero dizaineris ir dekoratorius pasakys tą patį – pats svarbiausias veiksnys, kalbant apie būsto interjerą, yra tai, jog interjeras atspindi, kas jūs esate, kokia yra jūsų asmenybė ir koks yra jūsų stilius. Antikvarinės jūsų seneliui priklausiusios kėdės pasakoja istoriją. Tai pasakoja istoriją apie jūsų praeitį. Moderni ir šiuolaikines interjero tendencijas atitinkanti sofa, kurią ką tik įsigijote, taip pat pasakoja istoriją – šiandienos istoriją. Todėl nėra jokios priežasties, kodėl praeitis ir dabartis negalėtų gražiai ir harmoningai derėti tarpusavyje. Lygiai tas pats galėtų būti pasakyta ir apie meno kūrinius. Galbūt jūs nenorite Salvadoro Dali paveikslo pakabinti greta Monė paveikslo, tačiau nėra jokios priežasties, kodėl šių dviejų menininkų paveikslai negalėtų „sutarti“ viename kambaryje. Skirtingos medžiagos, tekstūros, formos, spalvos ir kitos detalės gali suteikti jūsų kambariams daugiau jaukumo ir šilumos.

4. Baldams suteikite naują „stilių“!

Nors minkštų baldų užvalkalai dažnai sulaukia neigiamų komentarų, vis dėlto tai gali būti labai puiki priemonė, padedanti savo baldų išorę pakeisti atsižvelgiat į skirtingus sezonus. Tokie lengvai nuimami ir pakeičiami baldų užvalkalai taip pat apsaugo nuo didelio galvos skausmo ir baimės, kad nebus išpurvintas baldų paviršius. Dažniausiai baldų užvalkalai puikiai tinka kambariams, kuriuose daug laiko praleidžia vaikai.

5. Rinkitės žalumą

Norint daugiau jaukumo ir gyvumo, savo būsto vidaus interjere vertėtų pasitelkti ir daugiau žalumos. Augalus galite pasirinkti kiekvienam kambariui – tiek mažesnius, tiek ir didesnius. Dažniausiai augalai yra nebrangi priemonė, padedanti pagyvinti skirtingas būsto erdves, kartu suteikiant joms daugiau spalvų ir tekstūrų. Be to, augalai yra ne tik gražios interjero detalės, tačiau taip pat ir labai puikūs pagalbininkai, valantys orą ir reguliuojantys drėgmės lygį. Jie taipogi iš oro sugeria teršalus ir nuodingas dujas. Net jei jūs nesate iš tų žmonių, kurie būtų linkę daug dėmesio skirti augalų priežiūrai, visuomet galite pasirinkti ir nelepius augalus. O jei jūs mėgstate tradicines rožes, jūsų būsto interjerui puikiai tiktų miegančios stabilizuotos rožės, kurios įprastai žydi net iki 3 metų. Taigi, nei vieno būsto interjeras neturėtų būti formuojamas be žalumos!

Daugiau: GeliuPasaulis.lt

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą