Verslas

„Realco“ pasirašė sutartį su „Staticus“ dėl verslo centro „Hero“ fasadų įrengimo darbų

Nekilnojamojo turto (NT) projektų vystytoja „Realco“ pasirašė sutartį su bendrove „Staticus“ dėl sostinėje plėtojamo verslo centro „Hero“ fasadų įrengimo darbų. Numatyta, kad šiuos darbus bendrovė įgyvendins iki 2025 metų gegužės mėnesio.

„Sostinės verslo rajone kylantis „Hero“ yra ambicingiausias mūsų NT projektas. Pastatai yra sudėtingi savo konfigūracija ir išskirtiniai architektūriniais bei konstrukciniais sprendimais, tad fasadams įrengti buvo pasirinktas rangovas, turintis ilgametę tokių darbų patirtį įvairiose Europos šalyse, sėkmingai įgyvendinęs ne vieną didelės apimties projektą, gebantis valdyti projekto įgyvendinimo procesus“, – sako „Realco“ vadovas Julius Dovidonis.

Bendrovė „Staticus“ iš viso įrengs 13,9 tūkst. kv. metrų elementinio fasado konstrukcijų ir 2,1 tūkst. kv. metrų surenkamo fasado su struktūriniu stiklinimu.

„Esame sukaupę daugiau nei 20 metų fasadų įrengimo darbo patirties įvairiose Europos šalyse. Suteiktą galimybę prisidėti prie projekto „Hero“ statybų vertiname kaip parodytą pasitikėjimą mumis. Verslo centras atliepia Europoje vystomų projektų kompleksiškumą, tvirtą požiūrį į tvarumą, kuris taip pat yra labai svarbus ir mūsų organizacijai, atliepia įmonės vertybes“, – pažymi bendrovės „Staticus“ pardavimų vadovas Irmantas Juška.

Pirmiausia bus pradėtas fasado elementų projektavimo ir gamybos etapas, o patys įrengimo darbai prasidės 2024 m. gegužę. Projektavimo etape bus sukurtas realaus dydžio „Hero“ fasado elemento pavyzdys (angl. mock up). Didžioji dalis fasado elementų bus gaminami pasitelkus naujausios kartos aukšto tikslumo robotizuotas stakles.

„Ant verslo centro fasadų bus montuojami masyvūs trapecijos formos apdailiniai elementai, kurie kiekviename fasado elemente skirsis savo kryptimi ir forma. Tai suteiks vizualaus žaismo bei unikalumo ir atlieps „Hero“ architektų viziją, kad pastatas išsiskirtų savo architektūriniais sprendiniais“, – komentuoja J. Dovidonis.

Verslo centrą sudarys 15-os ir 14-os aukštų tūriai, sujungti trijų aukštų stilobatu. Rinkai bus pasiūlyti beveik 32 tūkst. kv. metrų A klasės biurų nuomojamo ploto, taip pat planuojama, kad verslo centras atitiks A++ energinę klasę. Pastate bus įrengta 430 automobilių parkavimo vietų požeminė aikštelė.

Projektas atitiks aukščiausios klasės biurams keliamus reikalavimus, o įgyvendinant jo sprendimus bene didžiausias dėmesys skiriamas maksimaliam žmonių komfortui ir sveikai gyvensenai užtikrinti. Verslo centrui bus siekiama tarptautinio sveikųjų pastatų sertifikato WELL bei tvarių pastatų „BREEAM Excellent“ sertifikato.

Verslo centrą „Hero“ projektavo „Cloud architektai“.

Projekto statybų darbai jau gerokai įsibėgėję: įrengti pamatai, kyla pirmojo aukšto konstrukcijos. Baigti statyti verslo centrą planuojama 2025 m. II ketvirtį. Jo statyboms iš viso numatyta skirti 112 mln. eurų investicijų.

Pranešimą paskelbė: Eglė Cibienė, UAB „Idea Prima”

Parašykite komentarą