Bankai ir Draudimas

„PZU Lietuva gyvybės draudimas” pirmasis pasiūlė investuoti į auksą

Draudimo bendrovė „PZU Lietuva gyvybės draudimas” pirmoji iš Lietuvoje registruotų gyvybės draudimo įmonių savo klientams pasiūlė galimybę rinktis investicinio gyvybės draudimo aukso kryptį. Ją valdys turto valdymo įmonė UAB „Finasta Asset Management”.

Pasak „PZU Lietuva gyvybės draudimo” generalinio direktoriaus Mariaus Jundulo, bendrovė šią kryptį pasirinko norėdama pasiūlyti savo klientams daugiau saugių būdų sukaupti lėšas ateičiai. „Investicinį gyvybės draudimą mes suvokiame pirmiausia kaip lėšų kaupimą ateičiai, todėl siekiame savo produktų portfelyje turėti kuo daugiau įrankių, kurie padėtų mūsų klientams išskaidyti investavimo riziką”, – sako M. Jundulas.

M. Jundulo teigimu, neapibrėžtumas akcijų rinkose gali ir toliau išlikti, todėl naujai įvedama aukso kryptis padės diversifikuoti klientų investicijų portfelį. Ji išplės populiarią žaliavų kryptį, kurią nuo jos įvedimo pernai jau pasirinko kas trečias investicinio gyvybės draudimo klientas.

„Auksas silpnai koreliuoja su akcijų ir obligacijų rinka, todėl ši turto klasė ypač tinka ilgalaikėms investicijoms ir norint tinkamai paskirstyti investicijų portfelį. Pastarųjų 10 metų investicijų į auksą vidutinė metinė grąža buvo didesnė nei daugumos kitų turto klasių – obligacijų, akcijų fondų ir pinigų rinkos priemonių. Šią kryptį galės rinktis ir esami klientai, ir naujai sudarantys gyvybės draudimo sutartis”, – sakė M. Jundulas.

Aukso žaliavos investicinę kryptį suformavo ir valdys viena didžiausių Lietuvos investicijų valdymo bendrovių „Finasta Asset Management”. „Finasta Asset Management” Portfelių valdymo departamento vadovas Tomas Krakauskas teigia, kad investicinė aukso kryptis finansų rinkoje yra patraukli. „Per pastaruosius penkerius metus aukso kaip investicinės priemonės paklausa pasaulyje išaugo daugiau kaip 3 kartus. Investicijos į auksą ilguoju laikotarpiu yra gera apsauga nuo infliacijos, be to ši žaliava mažai koreliuoja su akcijomis ir obligacijomis. Pastarųjų 10 metų aukso investicinė grąža siekia net 13 proc., o tai yra dvigubai daugiau nei to paties laikotarpio obligacijų ar pinigų rinkos priemonių grąža. Pavyzdžiui, JAV akcijų rinkos grąža per minėtą laikotarpį buvo neigiama”, – sako T. Krakauskas.

Pasirinkusių naująją portfelio subalansavimo priemonę lėšos bus investuojamos į aukso žaliavą, o ne į išvestinius įrankius, pvz., aukso opcionus (pasirenkamuosius sandorius) ar ateities sandorius. „Esant neapibrėžtai situacijai pasaulio finansų rinkose, investuotojai ieško galimybių įsigyti „realių”, o ne finansinių aktyvų, kurie nepraranda vertės staiga išaugus infliacijai ar smunkant ekonomikai, o auksas kaip tik ir yra viena iš tokių priemonių”, – sako T. Krakauskas.

UAB „PZU Lietuva gyvybės draudimas” iš viso turi 13 investicinio gyvybės draudimo krypčių. 6 iš jų (žaliavų, besivystančio pasaulio akcijų, pasaulio rinkų akcijų, aukšto pajamingumo obligacijų ir mišrią obligacijų-akcijų bei aukso kryptis) valdo „Finasta Asset Management”. Kitą dalį (LR Vyriausybės vertybinių popierių litais ir eurais, tarptautinę „Nordlux Pro 100”, BRIK, besivystančios Europos, Vakarų Europos, Azijos ir Okeanijos akcijų kryptis) valdo „DnB NORD investicijų valdymas”.

Apie UAB „PZU Lietuva gyvybės draudimas”

„PZU Lietuva gyvybės draudimas” ir „PZU Lietuva” priklauso PZU įmonių grupei. Bendrovė turi 20 atstovybių – penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, taip pat kituose mažesniuose miestuose. Bendrovėje dirba 350 konsultantų. Bendrovės teikiamų gyvybės draudimo produktus platina ir 40 bendrovės „PZU Lietuva” skyrių.

Apie UAB „Finasta Asset Management”

AB „Finasta Holding” valdomos UAB „Finasta Asset Management” veikla apima pensijų, investicinių fondų ir individualių portfelių valdymą. Įsteigta 2003 m. bendrovė valdo šešiolika investicinių, šešis antros pakopos ir du savanoriško kaupimo pensijų fondus, taip pat daugiau nei septyniasdešimt individualių klientų portfelių. Iš viso bendrovės valdomas turtas viršija 281 mln. litų, o klientų skaičius – 54 tūkst.

Parašykite komentarą