Laisvalaikis

„Prix Laurence 2022“ scenoje – sėkmingas jaunųjų Lietuvos kūrėjų pasirodymas

Liuksemburge savo kūrybą didžiojoje tarptautinio literatūros konkurso „Prix Laurence 2022“ finalo scenoje pristatė net 8 laureatai iš Lietuvos. Trys iš jų pelnė laurus – tai išties įspūdingas laimėjimas, turint omenyje, kad septintą kartą vykusiame festivalyje dalyvavo 168 jaunieji autoriai su 239 tekstais.

Konkurse Jovaras Kelpšas ir jo kūrinys „Antys yr“ užėmė antrąją vietą, specialusis žiuri paminėjimas teko Dominykui Matulioniui ir jo kūriniui „Žiurknuodžiai“, o Lino Daugėlos „Šaukšto megapolis“ pelnė žiūrovų, balsavusių internetu, simpatijas. Finalo scenoje taip pat pasirodė Evelina Gudukaitė, Milda Lileikaitė, Ieva Marija Sokolovaitė, Monika Staugaitytė ir Gustė Vyšniauskaitė. Vytauto Didžiojo universitetui šioje delegacijoje atstovavo trys studentai – Jovaras Kelpšas, Evelina Gudukaitė ir Milda Lileikaitė.

„Lietuvos finalistų grupė sulaukė ypatingo dėmesio ir sukėlė komisijai nuostabą. Kaip lietuviškų tekstų atrankos žiuri pirmininkė, gavau komplimentų iš konkurso organizatorių. Mūsų jaunimas visus sužavėjo savo tikrumu, atvirumu ir daugiasluoksne kūrinių tematika. Buvau sujaudinta. Manau, kad visa organizatorių ir komisijos komanda gali vertai didžiuotis atliktu darbu“, – teigė finaliniame konkurso etape dalyvavusi rašytoja, Lietuvos nacionalinės žiuri pirmininkė Sandra Bernotaitė.

Kaip teigė viena iš festivalio dalyvių Monika Staugaitytė, sunku į kelis sakinius sudėti visos savaitės patirtis. „Buvo labai gera kasdien girdėti skirtingas kalbas, tekstus, pažinti kultūrų panašumus ir skirtumus. Būdama ten dar kartą supratau, kad visgi ne vietos ir ne užsiėmimų įvairovė kuria turiningą laiką, o bendruomenė. Ačiū, tikrai jaučiausi į ją priimta – tikiuosi, kad ir mes kažką į Liuksemburgą atnešėme. Na, bent jau kelis lietuviškus žodžius“, – sakė Monika.

Tuo tarpu Evelina Gudukaitė teigė per penkias dienas įsimylėjusi savo kūrybą iš naujo: „Dar labiau ja tikiu ir dar labiau noriu rašyti, kurti grožį ir jį dovanoti pasauliui! Negaliu patikėti, kaip stipriai per tokį trumpą laiką aš paaugau kaip kūrėja, kokią didžiulę laisvę pajutau! Tai yra ypatinga patirtis, kuri niekada nenustos manęs lydėjusi.“

Galimybę dalyvauti tarptautiniame literatūros konkurse „Prix Laurence 2022“ suteikė kasmetinis Vytauto Didžiojo universiteto organizuojamas tarptautinis rašytojų ir knygų festivalis „Kauno literatūros savaitė“, kuris yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis. Daugiau informacijos apie festivalį, jo programą ir dalyvius: www.literaturossavaite.lt bei https://www.facebook.com/literaturossavaite/

Konkurso „Prix Laurence 2022“ akimirkas galima pamatyti čia: https://www.prixlaurence.lu/gallery/prix_laurence_2022/lt/, o susipažinti su visais konkursantų tekstais – https://www.prixlaurence.lu/the_challenge/21/lt/ .

 

Pranešimą paskelbė: Indrė Sekevičienė, Vytauto Didžiojo universitetas

Parašykite komentarą