Politika ir teisė

Prezidento veto: Lietuvos užsienio politika turi būti vieninga ir stiprinti euroatlantinę integraciją

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Lietuvos Respublikos Seimo nuolatinio atstovo Europos Sąjungoje įstatymo pataisas. Seimo 2021 m. spalio 19 d. priimtas įstatymas numato galimybę steigti Seimo nuolatinio atstovo pareigybę ne tik Europos Parlamente, bet ir užsienio valstybėse.

Prezidentas remia šio įstatymo nuostatas, kuriomis siekiama stiprinti Seimo bendradarbiavimą ne tik su Europos Parlamentu, bet ir su užsienio valstybėmis, tačiau pažymi, kad įstatymas neturi kelti abejonių dėl vieningai formuojamos Lietuvos užsienio politikos. Todėl, vadovaudamasis konstitucine norma, kad diplomatinius santykius užmezga ir palaiko Vyriausybė, Prezidentas siūlo įstatymą papildyti nuostatomis, kad Seimo atstovo pareigybės steigimas galimas tik suderinus jį su Užsienio reikalų ministerija.

Pabrėždamas Konstitucijoje įtvirtintos Lietuvos valstybės euroatlantinės geopolitinės orientacijos pamatinę reikšmę, Prezidentas siūlo įstatyme įtvirtinti nuostatą, kad Seimo nuolatinių atstovų pareigybės būtų steigiamos tik Lietuvai strategiškai svarbiose Europos Sąjungos arba Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos (NATO) valstybėse narėse. Prezidento nuomone, tokia Seimo nuolatinio atstovo Jungtinėse Amerikos Valstijose pareigybė darbui Kongrese dar labiau sustiprintų abiejų šalių tarpparlamentinį bendradarbiavimą.

Pranešimą paskelbė: Ridas Jasiulionis, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą