Politika ir teisė

Prezidento ir Europos audito rūmų pirmininko susitikime – dėmesys ES lėšų panaudojimo skaidrumui ir ES sienų stiprinimui

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Europos audito rūmų pirmininku Klausu-Heineriu Lehne. Susitikime aptartas ES migracijos, prieglobsčio ir sienų apsaugos politikos veiksmingumas, nacionalinių reformų eiga bei Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (EGADP) planų įgyvendinimas.

Šalies vadovo teigimu,  itin svarbu užtikrinti nacionalinių ir Europos Sąjungos lėšų panaudojimo skaidrumą įgyvendinant Lietuvai svarbias reformas švietimo, inovacijų, sveikatos priežiūros, socialinės apsaugos ir kitose srityse.

Anot Prezidento, Lietuva pasirengusi tapti žaliosios pertvarkos lydere regione ir ES žaliųjų pokyčių ambasadore kitose šalyse, ypač Rytų partnerystės valstybėse. „Finansinių technologijų ir kibernetinio saugumo srityse Lietuva jau pasiekė reikšmingos pažangos regione. Tą patį galime atkartoti ir plačiau bei sparčiau įgyvendindami žaliosios ekonomikos augimo tikslus. Todėl mus ypač domina Europos audito rūmų išvados, susiję su šia sritimi ir ES investicijomis apskritai, kad galėtume tiek nacionalines, tiek ES lėšas investuoti skaidriai ir efektyviai“, – susitikime sakė Prezidentas.

Valstybės vadovas teigė, kad lig šiol Lietuva ambicingai siekė įgyvendinti žaliojo kurso tikslus ir į šį procesą siekė įtraukti visuomenę, valstybės institucijas, verslą ir nevyriausybines organizacijas.

Skaičiuojama, kad visiškai ir efektyviai įgyvendinus reformas bei prasmingai nukreipus investicijas per 2022–2026 metus BVP augimas paspartėtų vidutiniškai 1,7 proc.  

Aptariant Europos audito rūmų ataskaitas dėl ES bendradarbiavimo su trečiosiomis šalimis readmisijos srityje ir migrantų grąžinimo, o taip pat FRONTEX veiklos ES sienų apsaugos srityje, Prezidentas pabrėžė, kad Baltarusijos hibridinė ataka parodė, jog būtina imtis skubių ES teisinės sistemos, reglamentuojančios sienų apsaugos, migracijos ir prieglobsčio politiką, pokyčių.

Pranešimą paskelbė: Jolanta Lukošienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą