Verslas

„Lavango“ investuoja į robotizavimo sprendimų maisto pramonei kūrėją Islandijoje

Lietuvos kapitalo grupė „Lavango“ ką tik užbaigė investicinį sandorį Islandijoje už neskelbiamą sumą įsigydama dalį pramoninės robotikos bendrovės „Samey“ akcijų. Daugiau nei 25 metus veikianti Islandijos bendrovė puikiai žinoma maisto pramonės sektoriui, o taip pat kitoms pramonės įmonėms. Jos sukurtos robotizuotos gamybos linijos veikia daugiau nei 20 šalių, įskaitant Skandinaviją, JAV, Meksiką ir kt. Su „Samey“ sistemomis šiandien visame pasaulyje dirba daugiau kaip 600 žuvies, mėsos, bakalėjos ir kitų produktų gamyklų. 

„Lavango“ atstovų teigimu, šis investicinis sandoris yra didelis žingsnis link dar glaudesnės partnerystės su „Samey“, su kuria „Lavango“ intensyviai bendradarbiavo pastaruosius 5 metus atliekant šios komandos specialistų suprojektuotų maisto pramonės įrenginių gamybą.  

„Matome, kad šiandien maisto pramonė išgyvena viena vertus stiprų pakilimą, kita vertus didžiulį poreikį kaip įmanoma greičiau automatizuoti gamybą mažinant sveikatai pavojingų darbo vietų skaičių bei darbuotojams tenkantį fizinį krūvį, todėl esame tikri, kad geresnio laiko tokiam pečių surėmimui ir negali būti“, – sako „Lavango Engineering LT“ vadovas Jevgenij Sakovskij.  

„Samey“ inžinierių ir IT specialistų komanda turi išskirtinę patirtį pramonės robotizavimo srityje. Jų „arkliukas“, pasak J.Sakovskij – gebėjimas išnaudoti maksimalų robotų potencialą jį pritaikant daugybei skirtingų užduočių gamyboje. Būtent dėl to jų sukomplektuojami ir į esamus gamybos procesus įdiegiami robotai yra išskirtinai efektyvūs. Visa tai jie užtikrina patys juos programuodami, instaliuodami bei prižiūrėdami per nuotolį.  

„O tuo tarpu mes – puikiai gebame analizuoti gamybos procesus, esame pažangūs projektuojant automatizuotas gamybos linijas maisto pramonei bei pagamindami šiuos sudėtingus įrenginius, todėl jau kurį laiką ir buvome „Samey“ technologiniai partneriai. Sinergija yra akivaizdi, todėl nenuostabu, kad glaudesnis bendradarbiavimas mums abiem itin naudingas – tampame dar konkurencingesniais, nes savo klientams nuo šiol galėsime pasiūlyti kompleksinius sprendimus dar geresnėmis sąlygomis nei iki šiol“, – sako jis. 

Islandų bendrovėje šiuo metu dirba 22 aukštos kvalifikacijos specialistai. Jie teikia robotizacijos, projektavimo, instaliavimo ir techninio aptarnavimo paslaugas. Susidomėjimas bendrovės kuriamasis sprendimais sparčiai auga. Planuojama, kad šiemet „Samey“ apyvarta pasieks 10 mln. eurų. 

Tuo tarpu „Lavango“ grupei priklauso du gamybos padaliniai Lietuvoje ir už Europos Sąjungos ribų. Grupė turi atstovybes Norvegijoje, Švedijoje bei Eurazijoje. Joje iš viso dirba daugiau nei 80 darbuotojų. 

Posūkis strategijoje – investavo į aukštųjų technologijų kompetencijas 

Įmonių grupei šis investicinis sandoris – naujas vertikalios strateginės plėtros ir integracijos etapas. Anksčiau investavę į gamybinių pajėgumų didinimą bei statę papildomą gamybos cechą Lietuvoje, šiemet pirmą kartą investavo į kompetencijas aukštųjų technologijų srityje. „Jei ankstesniuose plėtros etapuose augome labiausiai į plotį, kad galėtume imtis didesnių projektų ir juos įgyvendinti klientui patraukliais terminais, dabar dedame pamatus, kad dėl savo pažangių kompleksinių gamybos robotizavimo ir automatizavimo sprendimų būtume ketvirtosios pramonės revoliucijos priešakyje. Šiemet ruošiamės rinkai pristatyti vieną didžiausių savo išradimų – tai bus naujiena globalioje rinkoje. Tikiu, kad dirbdami kartu su „Samey“, proveržio maisto pramonės sektoriuje padarysime dar daugiau. Jau esame numatę, kaip vyks „know-how“ perėmimas tarp komandų, kompetencijų apjungimas ir tuo pačiu įrenginių projektavimo optimizavimas, tad tą kokybinį šuolį mūsų klientai pajaus gana greitai. O ir visa rinka, manau, apie mus išgirs dar ne kartą“, – sako „Lavango Engineering LT“ vadovas. 

Įmonės atstovai atskleidžia, jog toliau plėtros strategijoje yra numatę investicijas į maisto pramonės sektoriuje pripažintus prekės ženklus. T.y. sudėtingas, dažnai patentuotas technologijas kuriančias įmones ar jų gaminius.  

„Lavango“ įmonių grupė, kurią sudaro „Lavango Engineering LT“, „Lavango Engineering BY“, „Lavango Ehf“ bei „CTi Process“ jau daugiau nei 14 metų gamina konvejerius, sraigtines sistemas, pakėlimo mechanizmus, robotizuoto pakavimo, šaldymo ir terminio apdorojimo įrenginius bei kitą įrangą maisto pramonei. Lietuvos kapitalo bendrovė, turinti du gamybos padalinius Europoje, savo sprendimus tiekia dvidešimčiai rinkų Europoje ir Azijoje. Eksportas sudaro 90 proc. apyvartos. Įmonės klientų tarpe yra tokios tarptautinės korporacijos kaip „Unilever“, „Mars“, taip didžiausia pasaulyje produktų iš surimio gamintoja „Viciunai Group“ ir daugelis kitų. Šiuo metu „Lavango“ dirba per 80 darbuotojų. 

Pranešimą paskelbė: Neringa Petrauskaite, We are marketing, UAB

Parašykite komentarą