Politika ir teisė

Prezidentas: turime tęsti diplomatines pastangas ir remti Ukrainą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį telefonu kalbėjosi su Europos Vadovų Tarybos (EVT) Pirmininku Charles Micheliu.

Pokalbyje aptarta įtempta saugumo situacija regione, Rusijos kariuomenės telkimas prie sienos su Ukraina bei Baltarusijos teritorijoje. Prezidentas pabrėžė, kad turime būti pasiruošę visiems galimiems scenarijams, tačiau dabar svarbiausia tęsti diplomatines pastangas siekiant deeskaluoti situaciją.

Šalies vadovas taip pat atkreipė EVT Pirmininko dėmesį, kad Rusija didina savo pajėgas Baltarusijoje, kas sukelia papildomų grėsmių mūsų saugumui. „Todėl mes telkiame sąjungininkus, kad būtų stiprinami NATO gynybiniai pajėgumai Lietuvoje ir Baltijos regione“, – teigė Prezidentas.

Šalies vadovas taip pat pabrėžė pasirengimą įvesti Rusijai papildomas sankcijas: tiek individualias asmenims, tiek sektorines. Prezidentas akcentavo, kad geopolitinėms įtampoms augant ypač svarbi yra Europos Sąjungos ir NATO sąjungininkų vienybė, taip pat – solidarumas su Ukraina ir parama jai.

Pranešimą paskelbė: Justė Krančiukaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą