Politika ir teisė

Prezidentas: turime ir toliau remti Ukrainą ir kelti Rusijos atsakomybės už karo nusikaltimus klausimą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį susitiko su Lietuvoje viešinčiu buvusiu Lenkijos Prezidentu Aleksandru Kwasniewskiu. Susitikime aptarti saugumo ir gynybos,  istorinės atminties, kovos su dezinformacija, Rusijos vykdomas karas Ukrainoje.

Prezidentas teigė vertinantis principingą Lenkijos laikyseną Rusijos karo Ukrainoje kontekste ir solidarumą su Ukraina, taip pat – tvirtą politinę ir karinę paramą Ukrainai. Šalies vadovas taip pat pabrėžė, kad Lietuvos ir Lenkijos glaudus bendradarbiavimas yra būtinas siekiant užtikrinti saugumą ir stabilumą regione.

Prezidento teigimu, svarbu dėti pastangas užkertant kelią Rusijos bandymams perrašyti istoriją ir aktyviai kovoti su Rusijos skleidžiama dezinformacija.

„Rusijos karo Ukrainoje kontekste atsakomybės už daromus karo nusikaltimus ir kovos informaciniame lauke klausimai yra itin svarbūs. Negalime leisti Kremliaus propagandai laisvai skleisti melo ir iškraipant istorinius faktus manipuliuoti visuomenės nuomone, teisinti savo karinę agresiją ir kitus neteisėtus veiksmus tarptautinėje erdvėje. Tiek nacionaliniu, tiek europiniu lygiu turime skirti daugiau dėmesio istorinės atminties išsaugojimo klausimams“, – teigė Prezidentas.

Pranešimą paskelbė: Kristina Belikova, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą