Politika ir teisė

Prezidentas: tik bendromis pastangomis galime užkirsti kelią agresijai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda sekmadienį telefonu kalbėjosi su Europos Vadovų Tarybos (EVT) Pirmininku Charles‘iu Micheliu ir Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos bei Švedijos vadovais.

Pokalbyje aptarta saugumo situacija prie Ukrainos ir Rusijos sienų, Rusijos karių telkimas Baltarusijoje, taip pat galimi bendri ES šalių žingsniai, siekiant užkirsti kelią agresyviems Rusijos veiksmams prieš Ukrainą.

„Spaudimas, šiomis dienomis tenkantis Ukrainai, kartu reiškia iššūkį Vakarams. Tik bendromis pastangomis galime užkirsti kelią agresijai ir išsaugoti viltis taikai. Tarptautinės bendruomenės, o ypač Europos Sąjungos, parama Ukrainai ir jos visuomenei – itin svarbi“, – sakė Prezidentas.

Pasak šalies vadovo, tinkamas atsakas būtų plėsti ES ir Ukrainos partnerystę ir suteikti Ukrainai konkretesnę europinę perspektyvą. Lietuva yra pasirengusi teikti Ukrainai visokeriopą pagalbą.

Prezidentas pabrėžė, kad didelė Rusijos karinių pajėgų koncentracija Baltarusijoje kelia susirūpinimą. Svarbu, kad jos būtų atitrauktos iškart pasibaigus šiuo metu vykstančioms karinėms pratyboms.

Šie klausimai turėtų būti aptarti ES vadovų artimiausiu metu.

Pranešimą paskelbė: Antanas Manstavičius, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą