Politika ir teisė

Prezidentas: Šventojo Sosto moralinis autoritetas išlieka labai aktualus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį susitiko su Šventojo Sosto Valstybės sekretoriumi kardinolu Pietru Parolinu.

Susitikimo metu šalies vadovas patikino Vatikano Valstybės sekretorių, kad labai vertina glaudžius ir vaisingus, šimtmečiais puoselėjamus Lietuvos ryšius su Šventuoju sostu. Lietuva visuomet prisimins, kad Vatikanas niekada nepripažino Lietuvos okupacijos. Prezidentas išreiškė pasididžiavimą tuo, kad  lietuvis – paskirtasis vyskupas Visvaldas Kulbokas – yra skiriamas apaštališkuoju nuncijumi Ukrainoje.

Prezidentas su kardinolu Pietru Parolinu be kita ko aptarė pandemijos situaciją Lietuvoje ir pasaulyje. Prezidentas ir Valstybės sekretorius sutarė, kad dalinimasis vakcinomis šiuo metu yra labai svarbi globalaus solidarumo forma. Prezidentas informavo Šventojo Sosto atstovą, kad Lietuva dalyvauja Europos Sąjungos dalijimosi vakcinomis mechanizme ir dovanoja vakcinas Rytų partnerystės šalims.

Pokalbio metu buvo taip pat aptartas nelegalios migracijos, naudojamos kaip hibridinis įrankis, fenomenas, situacija Baltarusijoje.

„Šiais neapibrėžtumo laikais labai aktualus Lietuvai ir visam pasauliui yra Šventojo Sosto moralinis autoritetas. Šventojo Sosto parama žmogaus teisėms, įstatymo viršenybei, demokratijos vertybėms, yra ta moralinė jėga, kuri visada, taip pat ir šiais nelengvais laikais, primena pasauliui, kad politikos ir tarptautinių santykių tikslas yra taika ir žmonių gerovė, o ne vienų ar kitų režimų išlikimas“, – sakė Prezidentas.

Prezidentas paprašė kardinolą Pietrą Paroliną perduoti pagarbą ir šilčiausius linkėjimus Popiežiui Pranciškui.

Pranešimą paskelbė: Jolanta Lukošienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą