Politika ir teisė

Prezidentas sveikina Lenkiją Nepriklausomybės dienos proga

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį pasveikino Lenkijos vadovą Andrzejų Dudą Nepriklausomybės dienos proga, linkėdamas Prezidentui ir visiems šalies gyventojams sveikatos, visokeriopos sėkmės ir susitelkimo.  

Sveikinime šalies vadovas pažymėjo vertinantis mūsų valstybių tarpusavio supratimą, bendrą istoriją ir vertybėmis grįstą bendradarbiavimą.

„Džiaugiuosi, kad šiais metais turėjome progą kartu paminėti mūsų dvišaliams santykiams ypatingas datas: Varšuvoje pažymėti Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-ąsias metines, Vilniuje susitikti Abiejų Tautų tarpusavio įžado 230-ųjų metinių proga, o Krokuvoje paminėti 500-ąją Žygimanto Senojo varpo sukaktį. Bendra praeitis lietuvių ir lenkų tautas sutelkia ir įkvepia naujoms idėjoms bei ateities darbams“, – sveikinime pažymėjo Prezidentas.

Šalies vadovas, kreipdamasis į Prezidentą A. Dudą, taip pat akcentavo Lenkijos indėlį į regioninį saugumą. Pasak šalies vadovo, Lietuva jaučia kaimynystėje turinti patikimą draugą ir sąjungininką, vieningai stovintį prieš hibridinę grėsmę – nelegalią migraciją į ES per Baltarusijos sieną.

Prezidentas palinkėjo ir toliau abiem šalims išlikti vieningoms ir solidarioms bei pažymėjo, kad tik veikdamos išvien galime atremti visas grėsmes ir iššūkius.

„Sėkmingai bendradarbiaujame Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje ir Europos Sąjungoje sprendžiant aktualius saugumo, politinius ir ekonominius klausimus. Kartu mes giname tiek savo tautų, tiek visų europiečių laisvę, teises, saugumą ir gerovę, – sveikinime pabrėžė šalies vadovas.

Pranešimą paskelbė: Kristina Belikova, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą