Politika ir teisė

Prezidentas suteikė įgaliojimus Lietuvos ambasadorei Indijoje

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį suteikė įgaliojimus Lietuvos nepaprastajai ir įgaliotajai ambasadorei Indijoje Dianai Mickevičienei, kuri taip pat bus akredituota Bangladešui, Šri Lankai ir Nepalui.

Šalies vadovas su naująja ambasadore aptarė Lietuvos santykių su Indija, Bangladešu, Šri Lanka ir Nepalu plėtojimo perspektyvas.

Prezidentas pabrėžė būtinybę siekti didesnio Lietuvos žinomumo Indijoje ir platesnės Lietuvos saugumo ir ekonomikos interesų sklaidos, plėtoti dvišalį ekonominį bendradarbiavimą, skatinti partnerystes aukštojo mokslo ir aukštųjų technologijų srityse.

Susitikime prioritetinis dėmesys skirtas ekonominei diplomatijai, rinkų diversifikacijai, poreikiui padėti Lietuvos verslui, jau dirbančiam arba siekiančiam patekti į Indijos, Bangladešo, Šri Lankos ir Nepalo rinkas, ir aktyviau naudotis ES narystės bei ES ir Indijos partnerystės instrumentais.

D. Mickevičienė yra baigusi tarptautinių santykių, taip pat kultūros istorijos ir socialinės antropologijos magistro studijas Vilniaus universitete. Diplomatinį darbą dirba nuo 1994 metų. 2011–2014 m. D. Mickevičienė buvo Lietuvos ambasados Indijoje ministrė patarėja, 2019–2020 m. – Užsienio reikalų ministerijos Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamento direktorė, 2020–2022 m. – Lietuvos ambasadorė Kinijos Liaudies Respublikoje.

Pranešimą paskelbė: Antanas Manstavičius, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą