Teisėsauga, kriminalai

Prezidentas susitiko su EŽTT vadovu: kiekvieno iš mūsų pareiga rūpintis tinkamu žmogaus teisių įgyvendinimu

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį susitiko su Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) prezidentu Robertu Spano, su juo aptarė žmogaus teisių raidos tendencijas ir Lietuvos poziciją šiame kontekste, žmogaus teisių padėtį Rusijoje ir Baltarusijoje.

Susitikime aptarti EŽTT sprendimų vykdymo Lietuvoje ir šalies įstatymų atitikties Europos žmogaus teisių konvencijai (EŽTK) klausimai.

„Didžiuojamės galėdami pasakyti, kad Lietuvos Respublikos įstatymai atitinka Europos žmogaus teisių konvencijos principus. Vis dar turime tam tikrų jų veiksmingo įgyvendinimo iššūkių, tačiau nuolat stengiamės šią situaciją pagerinti. Kiekvieno iš mūsų pareiga yra rūpintis tinkamu žmogaus teisių įgyvendinimu“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovo teigimu, EŽTT tenka svarbus vaidmuo vertinant bendras Europos visuomenės raidos tendencijas, ieškant pusiausvyros tarp daugumos ir mažumos teisių, kiekvieno individo ir socialinio solidarumo.

„Lietuva sveikina Europos Tarybos sprendimą iš organizacijos pašalinti Rusiją, kuri, pradėjusi karą Ukrainoje, nesilaikė EŽTK principų. Rusija yra atsakinga už rimtus žmogaus teisių pažeidimus“, – pabrėžė Prezidentas.

Šalies vadovas pasidžiaugė, kad EŽTT buvo įvertinta ir sovietų agresija prieš lietuvių tautą. Pasak Prezidento, tai ypač aktualu šių dienų kontekste.

Susitikime taip pat dalyvavo EŽTT teisėjai Abelis Campo ir Egidijus Kūris, Lietuvos ambasadorius prie Europos Tarybos Andrius Namavičius, Konstitucinio Teismo Pirmininkė Danutė Jočienė.

Pranešimą paskelbė: Rugilė Ereminaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą