Įvairenybės

Prezidentas su žemės ūkio ministru aptarė prioritetinius darbus žemės ūkio srityje

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku. Prezidentas su ministru aptarė aktualiausius iššūkius, su kuriais  šiuo metu susiduria žemės ūkio sektorius, pagrindinius sektoriaus prioritetus ir jų įgyvendinimo eigą.

Šalies vadovas akcentavo, kad vienas aktualiausių prioritetų žemės ūkio sektoriuje yra žaliojo kurso tikslų įgyvendinimas.

„Žemės ūkio, kaip ir kitų sektorių, transformacija yra būtina, tačiau tam reikia užtikrinti adekvatų finansavimą bei konstruktyvų dialogą su žemdirbiams atstovaujančiomis organizacijomis“, – teigė Prezidentas.

Šalies vadovas su žemės ūkio ministru aptarė ministro siūlomas smulkiųjų ir vidutinių, šeimos ir ekologinių ūkių stiprinimo, didesnės pridėtinės vertės kūrimo, kooperacijos skatinimo, trumpųjų maisto tiekimo grandinių diegimo priemones. Prezidentas akcentavo trumpųjų maisto grandinių diegimo svarbą, kaip priemonę regionų gyvybingumui didinti.

Prezidentas su ministru aptarė Žemės ūkio ministerijos pasiūlymus dėl žemės valdymo ir administravimo reformos. Šalies vadovas pabrėžė, kad valstybinė žemė turi būti naudojama efektyviai, skaidriai, jos valdymas turi atitikti visuomenės interesus ir užtikrinti maksimalią ekonominę ir socialinę naudą. Prezidentas tikisi, kad artimiausiu metu Vyriausybė pateiks konkrečius pasiūlymus dėl reformos įgyvendinimo.

Penktadienį šalies vadovas susitiks su ūkininkų atstovais.

Pranešimą paskelbė: Kristina Belikova, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą