Politika ir teisė

Prezidentas su JEF lyderiais aptars Europos saugumo ir pagalbos Ukrainai klausimus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda išvyksta į Londoną, kur kovo 14–15 d. dalyvaus Jungtinių ekspedicinių pajėgų (JEF) valstybių narių vadovų susitikime. Su Baltijos ir Šiaurės valstybių, Jungtinės Karalystės ir Nyderlandų vadovais Lietuvos Respublikos Prezidentas aptars Jungtinių ekspedicinių pajėgų pasirengimo bei pagalbos Ukrainai klausimus.

„Rusijos agresija Ukrainoje iš esmės pakeitė Europos saugumo suvokimą. Šiandien pavojų Rusija kelia bet kuriai Europos valstybei. Jungtinės ekspedicinės pajėgos yra karinės pajėgos šalių, kurios, esant reikalui, gali reaguoti greitai ir efektyviai. Jos galėtų pirmučiausios atsiliepti į bet kokią krizę Baltijos jūros regione. Mums labai svarbus šių pajėgų buvimas regione ir bendros pratybos“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas pabrėžė, kad svarbiausias šiandienos uždavinys demokratiniam pasauliui yra sustabdyti Rusijos karinį puolimą Ukrainoje ir apsaugoti civilius šalies gyventojus, tapusius Rusijos armijos taikiniais. Materialinės ir humanitarinės pagalbos Ukrainai klausimas bus aptariamas šiandien vakare įvyksiančiame uždarame valstybių vadovų susitikime.

2012 m. Jungtinės Karalystės iniciatyva pradėtas kurti Jungtines ekspedicines pajėgas šiuo metu sudaro dešimt Šiaurės Europos regiono šalių. Pajėgos skirtos veikti jūroje, ore ir sausumoje.

Pranešimą paskelbė: Rugilė Ereminaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą