Politika ir teisė

Prezidentas su Čekijos vadovu aptarė saugumo situaciją Europoje

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį susitikęs su Čekijos Prezidentu Milošu Zemanu, aptarė svarbiausius dvišalių santykių klausimus, taip pat saugumo situaciją Europoje ir kitų metų liepą Vilniuje vyksiantį NATO viršūnių susitikimą.

Susitikimo metu šalies vadovas pabrėžė glaudžius istorinius Lietuvos bei Čekijos ryšius, atkreipė dėmesį, kad šiais metais minimas dvišalių santykių šimtmetis, ir padėkojo už Čekijos karių dalyvavimą NATO priešakinėse pajėgose bei oro policijos misijoje.

Pasak Prezidento, būtina ir toliau didinti spaudimą Rusijai, kuri tęsia karinę agresiją ir griauna kertinę Ukrainos infrastruktūrą, siekdama taikos derybų sau palankiomis sąlygomis. Su tuo susijusius pavojus parodė šios savaitės antradienį nutikęs incidentas, per kurį nukentėjo NATO šalis – Lenkija.

„Turime plėsti Rusijai taikomas sankcijas ir visokeriopai remti už savo žmones bei teritoriją kovojančią Ukrainą“, – sakė šalies vadovas.

Šalies vadovas taip pat atkreipė dėmesį į būtinybę aktyviau kovoti su Rusijos skleidžiama dezinformacija ir propaganda, bandymais perrašinėti istoriją ir neigti totalitarinio sovietinio režimo nusikaltimus.

Kalbėdamas apie artėjantį NATO viršūnių susitikimą Vilniuje, Prezidentas pabrėžė būtinybę stiprinti NATO atgrasymo ir gynybinius pajėgumus, taip pat atsižvelgti į Ukrainos euroatlantinės integracijos siekius ir plėsti politinį bei praktinį bendradarbiavimą.

Pranešimą paskelbė: Ridas Jasiulionis, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą