Politika ir teisė

Prezidentas su Angela Merkel aptarė nelegalios migracijos krizės ES pasienyje su Baltarusija sprendimus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį telefonu su Vokietijos Kanclere Angela Merkel aptarė nelegalių migrantų krizės Europos Sąjungos pasienyje su Baltarusija valdymo priemones. 

Vokietijos Kanclerė Angela Merkel informavo apie savo pokalbių su A. Lukašenka turinį deeskaluojant situaciją ir grąžinant migrantus.

Prezidentas akcentavo, kad migrantų repatriacija iš Baltarusijos į kilmės šalis šiuo metu turėtų būti prioritetas, nes būtent tai galėtų padėti išvengti humanitarinės tragedijos ES ir Baltarusijos pasienyje. Pasak šalies vadovo, spręsti migrantų humanitarines problemas pirmiausia yra Baltarusijos atsakomybė, nes jie yra Baltarusijos teritorijoje. Sankcijos Baltarusijos režimui turi būti tęsiamos ir esant poreikiui stiprinamos. 

Prezidento teigimu, ES ir tarptautinių organizacijų – Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūros (UNHCR) ir Tarptautinės migracijos organizacijos (IOM) – įsitraukimas būtinas siekiant išspręsti susidariusią situaciją.

Šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuva savo ruožtu teikia visą įmanomą humanitarinę pagalbą Baltarusijos pasienyje įstrigusiems žmonėms: aprūpina maistu, vandeniu, šiltais drabužiais ir apklotais, bendradarbiauja su „Frontex“ ir tarptautinėmis humanitarinės pagalbos organizacijomis.

Prezidentas padėkojo Vokietijos Kanclerei už jos ilgametį darbą ir atsidavimą sprendžiant Europos Sąjungos reikalus.

Pranešimą paskelbė: Kristina Belikova, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą