Politika ir teisė

Prezidentas priėmė Uzbekistano, Kataro ir Indonezijos ambasadorių skiriamuosius raštus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį priėmė Uzbekistano Respublikos ambasadoriaus Kadambay Sultanovo, Kataro Valstybės ambasadoriaus Abdulla A. Rahmano N. Fakhroo ir Indonezijos Respublikos ambasadorės Dewi Savitri Wahab skiriamuosius raštus.

Šalies vadovas ir Lietuvai akredituotas Uzbekistano ambasadorius, reziduojantis Rygoje, aptarė dvišalių santykių raidą ir prekybinių bei ekonominių santykių plėtojimo potencialą ir galimybes. Pasak Prezidento, nepaisant to, kad Uzbekistanas yra pagrindinis Lietuvos prekybos partneris Centrinėje Azijoje, verslo bendradarbiavimas tarp šalių turi potencialo augti ir stiprėti. „Mes remiame Uzbekistano pastangas stiprinti ryšius su Europos Sąjunga, kurie paskatintų Uzbekistano ekonominę gerovę, demokratines reformas ir efektyvų valdymą“, – susitikimo metu sakė Prezidentas.

Su Lietuvai akredituotu Kataro ambasadoriumi, reziduojančiu Varšuvoje, Prezidentas aptarė galimybes plėsti šalių prekybinius ryšius gyvybės mokslų, IRT, žemės ūkio ir „FinTech“ sektoriuose. Šalies vadovas pakvietė Katarą stiprinti bendradarbiavimą energetikos srityje ir bendradarbiauti tiekiant suskystintas gamtines dujas iš Kataro per Lietuvos dujų terminalą Baltijos šalims. Susitikime buvo aptartos politinės aktualijos, susijusios su situacija Afganistane ir nelegalios migracijos per Baltarusiją problemomis.

Susitikimo su Lietuvai akredituota Indonezijos ambasadore, reziduojančia Kopenhagoje, metu Prezidentas pasveikino diplomatę Indonezijos Nepriklausomybės dienos proga. Šalies vadovas pabrėžė puikų bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose ir pakvietė ambasadorę gilinti dvišalius santykius bei plėtoti teisinę bazę, kuri prisidėtų prie šalių ekonominio bendradarbiavimo ir investicijų pritraukimo. Susitikimo metu apsikeista informacija apie kovą su COVID-19 pandemija.

Pranešimą paskelbė: Justė Krančiukaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą