Politika ir teisė

Prezidentas priėmė Švedijos ir Meksikos ambasadorių skiriamuosius raštus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda priėmė Švedijos Karalystės ambasadorės Inger Buxton ir Meksikos Jungtinių Valstijų ambasadoriaus Francisco Eduardo Del Rio Lopezo skiriamuosius raštus.

Susitikime su Švedijos ambasadore šalies vadovas pabrėžė, kad bendromis vertybėmis grįsti Lietuvos ir Švedijos dvišaliai santykiai, taip pat bendradarbiavimas Europos Sąjungos, Šiaurės ir Baltijos šalių formatu nuosekliai stiprėja. Auga ir prekyba: keletą metų Švedija yra pirmaujanti investuotoja Lietuvoje. Taip pat dėl bendrų vertybių ir grėsmių vertinimo Švedija yra nepakeičiama saugumo partnerė regione.

Aptardamas situacijos kaimyninėje Baltarusijoje klausimą, Prezidentas akcentavo, kad Švedija ir Lietuva, taip pat ir visa tarptautinė bendruomenė, turi palaikyti Baltarusijos pilietinę visuomenę ir demokratinius procesus šioje šalyje, taip pat kad būtų paleisti politiniai kaliniai, užtikrintos žmogaus teisės, surengti laisvi ir demokratiniai rinkimai. Prezidento teigimu, svarbu, kad būtų parengtas paramos paketas Baltarusijai, siekiančiai politinių, ekonominių ir visuomeninių pokyčių.

Kalbėdamas su Meksikos ambasadoriumi, valstybės vadovas teigė, kad abiejų šalių santykiai yra draugiški ir įvairiapusiai, turintys didelį potencialą augti. Pabrėžtinas puikus bendradarbiavimas daugiašalėje sistemoje, visų pirma, Jungtinėse Tautose, EBPO ir kitose tarptautinėse organizacijose, taip pat stiprėja ekonominiai ir kultūriniai saitai. Kitais metais bus minimos 30-osios Lietuvos ir Meksikos diplomatinių santykių atkūrimo metinės. Prezidentas išreiškė viltį, kad ES ir Meksikos laisvosios prekybos susitarimo pasirašymas paskatins Lietuvos ir Meksikos ekonominius mainus.

Pranešimą paskelbė: Paulius Kalmantas, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą