Politika ir teisė

Baigėsi lauko gertuvių sostinėje sezonas: įvairiose miesto vietose išgerta daugiau nei 5 mln. stiklinių vandens

Didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ skelbia baigianti sostinėje įrengtų geriamojo vandens gertuvių sezoną. Skaičiuojama, jog iki gertuvių sezono pabaigos Vilniaus gyventojai ir svečiai įvairiose miesto vietose išgėrė daugiau nei 5 mln. stiklinių vandens ir taip atsisakė daugiau nei 2 mln. plastikinių butelių.

„Vilniaus vandenys“ jau pradėjo vandens tiekimo gertuvėms nutraukimo darbus, visas mieste veikiančias gertuves žiemos sezonui paruošti ketinama iki lapkričio 4 dienos.

Šiais metais lauko gertuvių tinklas, lyginant su praėjusiais metais, buvo padidintas daugiau nei dvigubai: nuo 16 praėjusiais iki 33 šiais metais.

„Iš vandens suvartojimo statistikos matome, kad lauko gertuvės pasiteisino tiek aplinkosaugos, tiek gyventojų komforto prasme, todėl jų tinklą nuolat plečiame. Norėdami sukurti pilnavertę sporto infrastruktūrą gyvenamuosiuose rajonuose, šiemet gertuves įrengėme ne tik centrinėje miesto dalyje, bet ir šalia populiariausių sporto aikštynų, kur atsigaivinti būtina ne tik per karščius, bet ir kitu laiku dėl aktyvios fizinės veiklos“, – teigia Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Gerdami kokybišką vandenį iš mieste įrengtų gertuvių gyventojai ne tik rinkosi gamtai draugišką sprendimą, atsisakant plastiko gaminių, tačiau sutaupė ir pinigų. Bendrovės skaičiavimais, dėl kiekvieną sezoną vis plečiamo miesto gertuvių tinklo, miestiečiams, neperkant vandens prekybos centruose, iš viso pavyko sutaupyti daugiau nei 3 mln. eurų.

Kiekvienoje mieste stovinčioje gertuvėje yra sumontuoti nuotolinio nuskaitymo skaitikliai. Jie, gertuvių sezono metu, mobiliojo telefono ir specialaus QR kodo pagalba leidžia sekti ir stebėti vandens suvartojimą bei indėlį į švaresnę aplinką, neperkant vandens plastikiniuose buteliuose (gertuvių žemėlapį ir jų skaitiklių duomenis galite rasti ČIA).

Vis dėlto, nors lauko gertuvių sezonas oficialiai baigtas, bendrovė „Vilniaus vandenys“ ir toliau siūlo sprendimus, kaip vilniečius paskatinti rinktis gamtai draugiškus sprendimus.

„Vilniaus vandenys“, bendradarbiaudami su Vilniaus miesto savivaldybe, daugiau nei 100 sostinės mokyklų yra įrengę stacionarias vandens gertuves, iš kurių moksleiviai geriamuoju vandeniu gali prisipildyti savo vandens gertuves.

„Nuolat ieškome būdų, kaip skatinti visuomenę mažinti plastiko vartojimą ir vietoje plastikinių butelių rinktis kokybišką ir sveiką vandenį iš čiaupo. Siekiant šio tikslo dažnai imamės ir lyderystės: „Vilniaus vandenys“ ne tik pirmieji šalyje gyventojams pristatė galimybę šiltojo sezono metu atsigaivinti vandeniu iš lauko gertuvių mieste, pirmieji įrengė vidaus gertuves mokyklose, bet šią vasarą inicijavo ir nacionalinę vandens iš čiaupo kampaniją, kurios metu skirtingų verslų atstovai iš visos Lietuvos savo klientams bei svečiams išdalino daugiau nei 1 mln. nemokamų stiklinių vandens iš čiaupo“, – pasakoja bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Saulius Savickas.

Pranešimą paskelbė: Jolita Orentaitė, UAB „Vilniaus vandenys“

Parašykite komentarą