Politika ir teisė

Prezidentas priėmė Serbijos, Peru, Turkijos ir Kolumbijos ambasadorių skiriamuosius raštus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį priėmė Serbijos Respublikos ambasadoriaus Nebojšos Košutico, Peru Respublikos ambasadoriaus Erico Andersono-Machado, Turkijos Respublikos ambasadoriaus Gȍrkemo Barișo Tantekino ir Kolumbijos Respublikos ambasadoriaus Assado Jose Jatero Penos skiriamuosius raštus.

Šalies vadovas susitikime su Lietuvai akredituotu Serbijos ambasadoriumi, reziduojančiu Varšuvoje, aptarė dvišalių santykių raidą, šalies eurointegracijos procesus, pritarimo bendroms ES užsienio ir saugumo politikos pozicijoms svarbą, ekonominių ryšių skatinimo potencialą. Aptartos ryšių plėtojimo galimybės inovacijų ir aukštųjų technologijų sektoriuose, taip pat bendradarbiavimas, įgyvendinant dvynių programų projektus, skirtus institucijų administraciniams gebėjimams stiprinti.

Su Lietuvai akredituotu Peru ambasadoriumi, reziduojančiu Helsinkyje, susitikęs Prezidentas pakvietė stiprinti dvišalį bendradarbiavimą, skatinti ekonominius ryšius. Šalies vadovas padėkojo už tvirtą paramą Jungtinių Tautų rezoliucijoms dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą, humanitarinių pasekmių, Ukrainos teritorinio vientisumo ir Rusijos agresijos padarytos žalos atlyginimo. Susitikime kalbėta apie šalių bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose. Prezidentas taip pat akcentavo bendradarbiavimo svarbą dvišaliams santykiams ES bei Lotynų Amerikos ir Karibų šalių formatu.

Šalies vadovas susitikime su Lietuvai akredituotu Turkijos ambasadoriumi pareiškė užuojautą dėl Turkijoje įvykusio žemės drebėjimo aukų. „Lietuva yra kartu su Turkija po niokojančio žemės drebėjimo. Užuojauta aukų šeimoms ir visiems nukentėjusiesiems. Lietuva yra pasiruošusi siųsti pagalbą“, – sakė Prezidentas. Susitikime taip pat aptarti tvirti valstybių dvišaliai santykiai, bendradarbiavimas NATO ir kitais tarptautiniais formatais, skatinant taiką ir stabilumą artimiausioje kaimynystėje ir visame pasaulyje. Prezidentas pažymėjo, kad Lietuva ir toliau remia ir palaiko Turkiją eurointegracijos kelyje, bei pabrėžė ES ir Turkijos santykių strateginę svarbą. Susitikime aptartas pasiruošimas NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, saugumo padėtis Europoje ir pagalba nuo Rusijos karo kenčiančiai Ukrainai. Šalies vadovas akcentavo svarbą būti vieningiems ir visomis priemonėmis remti Ukrainos žmones jų kovoje už laisvę ir vertybes.

Susitikime su Lietuvai akredituotu Kolumbijos ambasadoriumi, reziduojančiu Lenkijoje, šalies vadovas atkreipė dėmesį į teigiamą valstybių bendradarbiavimo dinamiką, pasidžiaugė bendradarbiavimu energetikos srityje bei pakvietė stiprinti dvišalę teisinę bazę. Prezidentas pabrėžė Rusijos karo prieš Ukrainą tarptautines pasekmes, paramos Ukrainai svarbą, išreiškė padėką už tvirtą Kolumbijos poziciją dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą ir pakvietė paremti Ukrainos narystę EBPO. Taip pat susitikimo metu aptartas Lietuvos ir Kolumbijos bendradarbiavimas tarptautiniais formatais, ES ir Jungtinėse Tautose.

Pranešimą paskelbė: Sofija Godliauskienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą