Politika ir teisė

Prezidentas pirmadienį skirs Vilniaus regiono aktualijoms

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su patarėjų komanda pirmadienį, gruodžio 21 d., skirs svarbiausiems Vilniaus regiono klausimams ir problemoms aptarti. Prezidentūros darbo susitikimai vyks nuotoliniu būdu.

Šalies vadovui labiausiai rūpima tema – COVID-19 pandemijos regione valdymas, situacijos įvertinimas ir pasiruošimas vakcinacijai.

Prezidentas nuotoliniu būdu susitiks su aštuonių Vilniaus regiono savivaldybių – Elektrėnų, Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono, Švenčionių, Ukmergės, Širvintų, Šalčininkų, Trakų rajonų – merais, kurie su šalies vadovu ir jo patarėjais aptars visam regionui ir atskiroms savivaldybėms labiausiai rūpimus klausimus, susijusius ne tik su koronaviruso realijomis, bet ir su korupcijos prevencija, viešaisiais pirkimais, ankstyvojo ugdymo prieinamumu, tautinėmis bendrijomis, valstybinės žemės perdavimo savivaldybėms reforma, regiono darniu mobilumu, sostinės senamiesčio apsauga, žaliojo kurso iniciatyvų įgyvendinimu šilumos sektoriuje, ir kt.

Vėliau šalies vadovas ir pirmoji ponia bendraus su regiono globos namuose ir socialinių paslaugų centruose gyvenančiais senoliais ir įstaigų vadovais, domėsis jų kasdienybe ir lūkesčiais.

Prezidento patarėjai pirmadienį jungsis į nuotolinius susitikimus su savivaldybių administracijų direktoriais ir už vakcinavimo koordinavimą atsakingais darbuotojais, savivaldybių švietimo įstaigų atstovais, Regioninės kultūros tarybos nariais, Vilniaus regiono apylinkės teismo atstovais, regiono policijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus padalinio pareigūnais ir kt.

Valstybės pažinimo centro edukatoriai Pabradės, Šalčininkų ir Vidiškių mokyklų 5–8 klasių moksleiviams ves nuotolines pamokas tema „Ką gali pilietis“. Prie susitikimų prisijungs ir su vaikais bendraus centro edukacinių projektų globėja – pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

Vilniaus regionu Prezidentas baigia darbo dienų šalies regionuose ciklą – per metus šalies vadovas ir jo komanda jau aplankė visus dešimt regionų (tris – nuotoliniu būdu), bendravo su visų šešiasdešimties savivaldybių merais ar jų atstovais. Prezidento patarėjai iš viso dalyvavo 123 susitikimuose aktualiausiais regionų klausimais. Kitąmet šalies vadovas ir toliau dirbs regionuose.

Prezidento darbo dienos Vilniaus regione programa

9.00 val. Prezidentas nuotoliniu būdu susitiks su Vilniaus regiono merais. Susitikimo pradžią filmuos ir fotografuos Prezidentūros operatorius ir fotografas.

12.00 val. Prezidento komentarai žiniasklaidai. Nuorodą nuotoliniam susitikimui išplatinsime pirmadienį ryte.

13.15 val. Prezidentas ir pirmoji ponia nuotoliniu būdu susitiks su Trakų, Elektrėnų ir Širvintų savivaldybių socialinės globos namuose gyvenančiais senjorais ir įstaigų vadovais. Susitikimo pradžią filmuos ir fotografuos Prezidentūros operatorius ir fotografas.

Pranešimą paskelbė: Ieva Elenbergienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą