Studijos

Prezidentas: pilietinis ugdymas – svarbi valstybei misija

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasveikino pirmųjų Lietuvos nacionalinio saugumo ir gynybos kursų, skirtų visuomenei, dalyvius.

Prezidentas susitikime su šių kursų dalyviais – švietimo srities atstovais kalbėjosi apie pilietinio ir patriotinio ugdymo sistemos situaciją bei svarbą visuotinėje Lietuvos gynybos sistemoje.

Pasak Prezidento, pirmą kartą organizuojami saugumo ir gynybos mokymai švietimo bendruomenei yra puikus pavyzdys stiprinant Lietuvos visuomenės įgūdžius ir žinias.

„Nacionalinio saugumo ir gynybos pagrindų mokyme turi dalyvauti visi piliečiai, turime veikti kartu siekiant visuotinės gynybos tikslų. Švietimas nacionalinio saugumo srityje, įgyti pilietiškumo pagrindai prisideda prie valstybės gynybos galių stiprinimo. Tai yra priešo atgrasymo, valstybės atsparumo pagrindas ir reikšminga nacionalinio saugumo užtikrinimo prielaida“, – sakė šalies vadovas.

Susitikime Prezidentas domėjosi, kaip Švietimo, mokslo ir sporto bei Krašto apsaugos ministerijoms sekasi bendradarbiauti įgyvendinant Pilietinio ugdymo programas ir jų turinį, stiprinant pedagogų kompetencijas ir motyvaciją. Renginio dalyviai taip pat diskutavo apie planuojamus pokyčius Nacionalinėje saugumo sistemoje dėl pilietinės valios stiprinimo, visuomenės žinių ir įgūdžių ugdymo.

Prezidento iniciatyva Prezidento kanceliarija prisideda prie pilietinio ugdymo iniciatyvų, įgyvendindama projektą „Lietuvos galia“, kurio tikslas skatinti pilietinę iniciatyvą, auginti stiprios, pajėgios, atsparios ir pasirengusios pilietinės visuomenės sąmoningumą.

Susitikime su Prezidentu dalyvavo švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, švietimo institucijų vadovai, saugumo ir gynybos kursų dalyviai.

Pranešimą paskelbė: Rugilė Ereminaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą