Politika ir teisė

Prezidentas pasveikino perrinktąjį Jungtinių Tautų Generalinį Sekretorių

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Jungtinių Tautų Generalinį Sekretorių António Guterresą, jį perrinkus 2022–2026 m. kadencijai.

Sveikinime teigiama, kad António Guterreso lyderystė ir vizija padeda užtikrinti taiką ir saugumą, ir tvarų vystymąsi visose Jungtinių Tautų valstybėse narėse.

Anot Prezidento, Lietuva aktyviai propaguoja visuotines žmogaus teises ir teikia didelę reikšmę Jungtinių Tautų vaidmeniui šioje srityje. Būdama kandidatė į JT Žmogaus teisių tarybą 2022–2024 m., Lietuva ypatingą dėmesį skiria žmogaus teisių gynėjų apsaugai, vaiko teisėms, neįgaliųjų teisėms ir žmogaus teisėms konfliktų zonose.

„Šių dienų iššūkiai – nuo geopolitinės įtampos, žmogaus teisių pažeidimų visame pasaulyje ir artimiausioje kaimynystėje, iki kibernetinio saugumo, klimato kaitos ir tebesitęsiančios pandemijos – reikalauja koordinuoto daugiašalio atsako. Norint įveikti šiuos iššūkius, būtina stiprinti daugiašališkumą. Todėl Lietuva nepaprastai vertina tai, kad savo veikloje vadovaujatės partnerystės ir tarpvalstybinio bendradarbiavimo principais“, – sveikinimo laiške sakė Prezidentas.

Valstybės vadovas taip pat pareiškė paramą perrinktajam JT generaliniam Sekretoriui ir pakvietė jį apsilankyti Lietuvoje.

António Guterresas JT Generalinio Sekretoriaus pareigas eina nuo 2017 m. 1995-2002 jis buvo Portugalijos Ministru Pirmininku, nuo 2005 iki 2015 m. vadovavo JT pabėgėlių agentūrai. A. Guterresas aktyviai pasisako už kovą su klimato kaita, visiems prieinamas vakcinas nuo COVID-19 ir skaitmeninį bendradarbiavimą.

Pranešimą paskelbė: Jolanta Lukošienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą