Politika ir teisė

Prezidentas pasveikino JAV švenčiant Nepriklausomybės dienos metines

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda savo ir visos Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai pasveikino Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentą Donaldą Trumpą minint 244-ąsias šalies Nepriklausomybės dienos metines ir palinkėjo visiems sveikatos, visokeriopos sėkmės, vienybės ir taikos.

„Džiaugiuosi sėkmingu ir visapusišku Lietuvos ir JAV dvišaliu bendradarbiavimu ir draugiškais mūsų žmonių ryšiais kartu plėtojant verslo, švietimo, kultūros, mokslo, inovacijų iniciatyvas. Bendros demokratinės vertybės lemia, kad mūsų požiūris sprendžiant politinius, ekonominius, gynybos, energetikos ir daugelį kitų tarptautinės darbotvarkės klausimų sutampa. Šiandien, pasauliui susiduriant su neeiliniais COVID-19 išbandymais ir netektimis, turime išlikti kaip niekada vieningi, susitelkti ieškant globalių sprendimų šiai pandemijai ir iš jos kylantiems padariniams įveikti, taip pat užkertant kelią galimiems iššūkiams ateityje“, – rašoma šalies vadovo sveikinime.

Šiemet liepos 23 d. bus minimos 80-osios Sumnerio Welleso deklaracijos, kuria JAV oficialiai pasmerkė Sovietų Sąjungos įvykdytą Baltijos šalių okupaciją ir nepripažino aneksijos Šaltojo karo metais iki pat Baltijos šalių nepriklausomybės atkūrimo, metinės. Anot Prezidento, Lietuvos žmonės visada prisimins tai kaip neįkainojamą dovaną ir tikros draugystės išraišką. Šis solidarumo ir vienybės simbolis ilgus dešimtmečius padėjo išsaugoti Lietuvos žmonėms viltį, drąsino ir įkvėpė siekti laisvės. JAV vykdyta Lietuvos okupacijos nepripažinimo politika buvo vienas kertinių ramsčių, dėl kurio tapome laisvi ir šiemet švenčiame jau 30-ąsias atkurtos Lietuvos nepriklausomybės metines.

Valstybės vadovo teigimu, JAV yra strateginė Lietuvos sąjungininkė Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje, užtikrinanti saugumą Europoje ir esanti stipriausias atgrasymo veiksnys Baltijos regione. Sunkios istorijos pamokos išmokė mus rūpintis savo saugumu, todėl šalies vadovas užtikrino, jog Lietuva toliau vykdys savo įsipareigojimus skirti krašto gynybai ne mažiau nei 2 procentus BVP ir sieks jo augimo iki 2,5 procentų iki 2030 metų. Lietuvai labai svarbus JAV karinių pajėgų buvimas regione, tai ne tik Lietuvos, bet ir visos transatlantinės bendruomenės saugumo ir apginamumo veiksnys.

Pranešimą paskelbė: Paulius Kalmantas, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą