Politika ir teisė

Prezidentas pasveikino Italiją nacionalinės šventės proga

Lietuvos Respublikos Prezidentas savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Italijos Prezidentą Sergio Mattarellą nacionalinės dienos – Festa della Repubblica – proga.

Prezidentas pasidžiaugė nuosekliai stiprėjančiais Lietuvos ir Italijos dvišaliais santykiais. Šiais metais šalys minės diplomatinių santykių atkūrimo 30-metį, o kitąmet – jų užmezgimo 100-metį.

„Bendromis vertybėmis ir požiūriu grįstas dialogas tarptautinėse organizacijose šiandien kaip niekad svarbus. Bendradarbiaudami Europos Sąjungos lygmeniu turime būti vieningi ir solidarūs sprendžiant visai Europai aktualius klausimus – tokius kaip kova su pandemija, nelegali migracija, saugumo iššūkiai ES kaimynystėje ir visame pasaulyje. Ypač vertinu Italijos parodytą solidarumą Europos Vadovų Taryboje priimant ryžtingus sprendimus dėl Baltarusijos režimo veiksmų užgrobiant civilinį lėktuvą“, – rašoma Prezidento sveikinime. 

Šalies vadovas pabrėžė, jog Lietuva vertina Italijos indėlį prisidedant prie Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos gynybos ir atgrasymo politikos įgyvendinimo – Italijos karių dalyvavimą NATO oro policijos misijose bei jų siuntimą į pratybas Lietuvoje, karių dislokavimą NATO priešakinių pajėgų batalionuose Baltijos šalyse.

Prezidentas Italijos vadovui ir visiems šalies žmonėms palinkėjo sveikatos, vienybės ir visokeriopos sėkmės.

Pranešimą paskelbė: Dovilė Šalkuvienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą