Politika ir teisė

Prezidentas pasveikino Italiją nacionalinės dienos proga

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda savo ir visų šalies žmonių vardu nuoširdžiai pasveikino Italijos Respublikos Prezidentą Sergio Mattarellą nacionalinės dienos – Festa della Repubblica – proga ir visiems Italijos žmonėms palinkėjo sveikatos, susitelkimo ir visokeriopos sėkmės.

Šalies vadovas dar kartą išreiškė palaikymą Italijai dėl pasaulį užklupusios COVID-19 pandemijos ir viltį, kad bendras Europos Sąjungos solidarumas padės sklandžiai įveikti kilusius iššūkius, prisidės prie spartesnio valstybių ekonomikų atsigavimo ir pandemijos plitimo ateityje užkardymo.

„Per mūsų susitikimą praeitų metų lapkričio mėnesį Italijoje turėjome galimybę aptarti glaudžius mūsų šalių ryšius daugelyje sričių. Džiaugiuosi, kad Lietuvos ir Italijos bendradarbiavimas dvišaliu ir tarptautiniu lygiu nuolat stiprėja. Vertiname Italiją kaip artimą sąjungininkę Europos Sąjungoje ir Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje. Italijos indėlis stiprinant Baltijos šalių saugumą nepaprastai svarbus. Džiaugiuosi, kad rugsėjo mėnesį Italijos kariai vėl prisijungs prie NATO oro policijos misijos Lietuvoje“, – rašoma Prezidento sveikinime.

Visapusį politinį ir ekonominį abiejų valstybių bendradarbiavimą, pasak šalies vadovo, papildo kultūrinis ir visuomeninis Lietuvos ir Italijos dialogas. Prezidentas išreiškė viltį, kad abi šalys kartu įveiks pasaulį sukausčiusios pandemijos padarinius, o Lietuvos ir Italijos žmonėms atsivers dar daugiau bendradarbiavimo galimybių mokslo, kultūros, švietimo, verslo, turizmo, sporto ir kitose srityse.

Pranešimą paskelbė: Paulius Kalmantas, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą