Politika ir teisė

Prezidentas pasveikino Graikiją Nepriklausomybės dienos proga

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Graikijos Respublikos Prezidentę Kateriną Sakellaropoulou su šalies Nepriklausomybės diena, kuria šiemet pažymimas garbingas jubiliejus – du šimtai metų nuo graikų tautos nepriklausomybės karo pradžios.

Prezidentas pasidžiaugė sėkmingai plėtojamais Lietuvos ir Graikijos dvišaliais santykiais ir nuoširdžia žmonių draugyste. Kitąmet sukanka 100 metų nuo to, kai Graikija pripažino atkurtą Lietuvos valstybę de jure. Vertindama sunkiai iškovotą nepriklausomybę, Graikija palaikė lietuvių tautos dvasią kovojant už laisvę, nepripažindama Baltijos valstybių okupacijos ir aneksijos.

„Šiandien būdamos tvirtomis sąjungininkėmis Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje ir partnerėmis Europos Sąjungoje toliau bendromis pastangomis siekiame pagrindinių žmogaus teisių ir laisvių bei demokratijos principų užtikrinimo“, – rašoma valstybės vadovo sveikinime.

Sveikindamas nacionalinės šventės proga Graikijos valstybei Prezidentas palinkėjo ilgų klestėjimo metų, o visiems graikams – stiprios sveikatos ir visokeriopos sėkmės.

Pranešimą paskelbė: Jolanta Lukošienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą