Politika ir teisė

Prezidentas pasveikino Austriją nacionalinės šventės proga

Šeštadienis, spalio 26 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Austrijos Respublikos Prezidentą Alexanderį Van der Belleną Nacionalinės dienos proga.

„Džiaugiuosi bendromis vertybėmis grįstu Lietuvos ir Austrijos bendradarbiavimu tiek dvišaliu, tiek Europos Sąjungos lygmeniu. Į daugelį Europos darbotvarkės klausimų mūsų požiūriai sutampa, todėl veikdami kartu galime efektyviai spręsti mūsų regiono iššūkius ir taip prisidėti prie mūsų piliečių ir visų europiečių gerovės“, – rašoma sveikinime.

Pasak šalies vadovo, Lietuva vertina Austrijos indėlį prisidedant prie viso regiono saugumo užtikrinimo, sprendžiant branduolinės saugos klausimus ir aktyviai dalyvaujant PESCO projektuose. Abiejų valstybių gyventojai vis aktyviau bendradarbiauja švietimo, mokslo, kultūros, verslo ir turizmo srityse. Prezidentas išreiškė viltį, kad kitais metais Lietuvos ir Zalcburgo bendradarbiavimui skirti renginiai dar labiau sustiprins dvišalius santykius ir atvers kelius naujoms iniciatyvoms.

Pranešimą paskelbė: Kristina Karnickaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą