Studijos

Prezidentas pareiškė užuojautą dėl partizano Juozo Mociaus-Šviedrio mirties

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė užuojautą dėl kovotojo už Lietuvos laisvę, politinio kalinio ir partizanų apygardos vado Juozo Mociaus-Šviedrio mirties.

„Netekome vieno iš narsių kovotojų už Nepriklausomą Lietuvą. Šio šalies didvyrio, partizano ir mokytojo netektis skaudi – tai juk vienas mūsų laisvos Lietuvos kūrėjų, dalyvavęs ginkluotame pasipriešinime, o vėliau patyręs sunkią politinio kalinio dalią. Išeinantys paskutiniai partizanai skatina dar kartą prisiminti ir deramai įvertinti, kiek daug dėl savo valstybės laisvės nuveikė ginklo broliai laisvės kovotojai“, – rašoma šalies vadovo užuojautoje.

Lietuvos Respublikos Prezidento dekretais Juozas Mocius 2000 m. buvo apdovanotas Lietuvos Nepriklausomybės medaliu, 2001 m. – Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių medaliu, o 2003 m. – Vyčio Kryžiaus ordino Riterio kryžiumi. 2018 m. Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio partizanų grupei buvo paskirta Laisvės premija. Šiai grupei priklausė ir J.Mocius-Šviedrys.

Pranešimą paskelbė: Ridas Jasiulionis, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą