Įvairenybės

Prezidentas pareiškė užuojautą dėl partizano Bronislovo Juospaičio-Direktoriaus mirties

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė užuojautą dėl kovotojo už Lietuvos laisvę, partizano Bronislovo Juospaičio-Direktoriaus mirties.

„Išgyvenęs turbūt viską, ką tik galėjo patirti Lietuvos partizanas, – nelegalią padėtį atsisakius tarnauti okupantų kariuomenėje, sovietų medžiojamo laisvės kovotojo sunkumus, brolio ir kitų bendražygių žūtis, kankinimus, Sibirą, net miestelio turgaus aikštę, – Bronislovas Juospaitis-Direktorius niekada neišdavė savo priesaikos. Jis, kaip ir kiti XX a. vergijai pasipriešinę Lietuvos vyrai ir moterys, palieka pavyzdį mums ir ateities kartoms – laisvės nevertas, kas negina jos“, –rašoma šalies vadovo užuojautoje.

Lietuvos Respublikos Prezidento dekretais B. Juospaitis-Direktorius 1998 m. buvo apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro kryžiumi, 2000 m. – Kariuomenės kūrėjų savanorių medaliu ir Lietuvos nepriklausomybės medaliu. 2018 m. Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio partizanų grupei buvo paskirta Laisvės premija. Šiai grupei priklausė ir B. Juospaitis-Direktorius.

Pranešimą paskelbė: Ridas Jasiulionis, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą