Politika ir teisė

Prezidentas: Lietuva vertina JAV įsitraukimą užtikrinant Baltijos regiono saugumą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda šeštadienį susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų gynybos sekretoriumi Lloydu Austinu aptarti saugumo situaciją Baltijos regione.

Prezidentas pažymėjo, kad nuo 2019 m. Lietuvoje dislokuotos JAV karinės pajėgos yra svarbi atgrasymo priemonė, demonstruojanti sąjungininkų solidarumą ir saugumo nedalomumo principą.

Valstybės vadovas akcentavo, kad išaugus įtampai regione,  JAV  nuolatinio rotacinio armijos bataliono dislokavimas Lietuvoje sustiprintų atgrasymo priemones.

„Jungtinės Amerikos Valstijos yra strateginė Lietuvos sąjungininkė saugumo ir gynybos srityje, kurios įsitraukimas ir bendradarbiavimas yra būtinas užtikrinant saugumą visame Baltijos regione. Rusijos karinių pajėgų telkimas prie rytinės NATO sienos keičia saugumo situaciją, todėl kritiškai svarbus sprendimas stiprinti regiono saugumą papildomais kariais iš JAV ir spartinti bendradarbiavimą karinių įsigijimų srityje“, – teigė Prezidentas.

Jis akcentavo, kad  Vašingtono sutarties 5 straipsnis išlieka tvirtu JAV įsipareigojimu Baltijos šalims.

Susitikime kalbėta apie paramos Ukrainai svarbą, galimas įtampos regione mažinimo priemones. Šalies vadovo teigimu, šiandien yra ypač svarbu ir toliau išlaikyti NATO sąjungininkų vienybę bei aljanso atvirų durų politiką visoms narystės jame siekiančioms valstybėms.

Pranešimą paskelbė: Rugilė Ereminaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą