Politika ir teisė

Prezidentas: „Lietuva nuosekliai palaiko Sakartvelą euroatlantinės integracijos kelyje“

Su oficialiu vizitu Sakartvele viešintis Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitikime su Sakartvelo Prezidente Salome Zurabišvili išsakė paramą šios Pietų Kaukazo valstybės europinės ir euroatlantinės integracijos siekiams, reformų įgyvendinimui bei demokratijos stiprinimui.

„Lietuva nuosekliai palaiko Sakartvelą euroatlantinės integracijos kelyje. Sakartvelas jau šiandien yra vienas aktyviausių NATO partnerių, esmingai prisidedantis prie Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos operacijų. Šalis taip pat aktyviai siekia integracijos su Europos Sąjunga. Lietuva remia Sakartvelo eurointegracinius siekius, tačiau iš patirties žinome – tai kelias, kuris reikalauja reformų. Lietuva pasiryžusi padėti Sakartvelui, dalindamasi teisės viršenybės, kovos su korupcija, teismų reformų srityse“, – sakė Prezidentas. Kartu jis pasveikino Sakartvelą nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga.

Šalies vadovas pabrėžė, kad ES Rytų Partnerystė yra vienas svarbiausių Lietuvos užsienio politikos prioritetų ir pakvietė Sakartvelo Prezidentę kartu ruoštis ambicingam Rytų partnerystės viršūnių susitikimui 2021 m. pabaigoje. Prezidentas teigė palankiai vertinantis sprendimą sukurti trijų asocijuotųjų Rytų Partnerystės šalių – Sakartvelo, Ukrainos ir Moldovos – glaudesnio bendradarbiavimo formatą. Jis akcentavo, kaip svarbu paspartinti ES ir Sakartvelo asociacijos susitarimo įgyvendinimą, kuris yra esminis siekiant glaudesnių santykių bei spartesnės europinės integracijos.

Lietuvos Prezidentas pažymėjo Sakartvelo vadovės konstruktyvų įsitraukimą sprendžiant šį pavasarį kilusią politinę krizę. Jis paragino visas Sakartvelo politines jėgas įgyvendinti ES tarpininkaujant pasiektą tarppartinį susitarimą. Lietuvos vadovas pabrėžė, kad reformos – pirmiausia rinkimų ir teisingumo sistemų – yra būtinos įtvirtinant demokratiją ir politinį šalies stabilumą.

„Demokratinės reformos yra vienintelis kelias, vedantis į Europos Sąjungą. Kartu labai svarbu suprasti, kad jos pirmiausia reikalingos ne tik tam, kad taptum Europos Sąjungos nariu, bet, svarbiausia, tam, kad sustiprintum savo valstybę, jos pilietinę visuomenę, demokratinius ir teisės viršenybės principus“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas išsakė Lietuvos paramą Sakartvelo suverenumui ir teritoriniam vientisumui. „Lietuva niekada nepripažins dalies Sakartvelo – Abchazijos ir Pietų Osetijos regionų – okupacijos. Nuolat kelsime šį klausimą tarptautinėse organizacijose“, – teigė Prezidentas.

Susitikimo metu Lietuvos ir Sakartvelo Prezidentai pasirašė Bendrą deklaraciją Sakartvelo suverenitetui, teritoriniam vientisumui, europinei ir transatlantinei integracijai remti.

Po asmeninio Prezidentų pokalbio vykusiame oficialių delegacijų susitikime taip pat aptarta ir kova su koronaviruso pandemija bei dvišaliai Lietuvos ir Sakartvelo santykiai, ypač ekonomikos skatinimo, technologijų plėtros, gamybos, aplinkosaugos, sveikatos ir kibernetinio saugumo srityse. Prezidentas informavo apie Lietuvos Vyriausybės sprendimą skirti Sakartvelui 15 tūkst. vakcinų nuo koronaviruso dozių.

Pranešimą paskelbė: Jolanta Lukošienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą