Įvairenybės

Prezidentas įteikė padėkas tėvams už pavyzdingą tėvystę

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana Nausėdiene Tėvo dienos išvakarėse surengė tėvų pagerbimo ceremoniją ir įteikė jiems padėkas už atsakingą ir pozityvią tėvystę.

„Reiškiu labai nuoširdžią pagarbą Jums – žmonėms, konkrečiu pavyzdžiu įrodžiusiems tikrąją tėvystės vertę“, – savo kalboje sakė šalies vadovas, dėkodamas susirinkusiems už sąmoningai prisiimtą atsakomybę už šeimą, iniciatyvumą globos ir įvaikinimo srityje, aktyvų dalijimąsi tėvystės gebėjimais ir gerą pavyzdį bendruomenei.

Prieš mėnesį minint Motinos dieną Prezidento vardu būriui nuostabių mamų buvo įteikti ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliai. Pasak šalies vadovo, deja, Tėvo dieną pasitinkame su mažesnėmis galimybėmis, nors atsidavusių šeimai tėvų turime ne mažiau. „Todėl vakar Seimui pateikėme įstatymo pataisas siekdami, kad į valstybinius apdovanojimus galėtų pretenduoti ir tėvai, ir globėjai. Kaip sakoma Biblijoje – gerbk savo tėvą ir motiną. Ir tai yra be galo teisinga“, – kalbėjo Prezidentas, pabrėžęs, kad turime rodyti deramą valstybės ir visuomenės dėmesį bei pagarbą tiek motinos, tiek tėvo vaidmens svarbai šeimoje bei bendruomenėje, taip pat globėjų ir rūpintojų reikšmingam indėliui kuriant žmogaus gerovę. Įstatymas taip pat turi atliepti tiek Europos Sąjungos, tiek Lietuvos svarbiausią lyčių lygybės politikos tikslą – užtikrinti lygias vyrų ir moterų teises, galimybes ir pareigas.

Pasak valstybės vadovo, ir motinos, ir tėvo vaidmenys šeimoje yra nepakeičiami ir vienas kitą papildantys, o jų svarba – neišmatuojama. Tačiau dėl istorinių aplinkybių susiklostęs tradicinis modelis tarsi išstūmė tėvus į emocinio šeimos gyvenimo pakraščius. „Ilgai laikėme, kad motinystė, jos džiaugsmai ir vargai yra alfa ir omega. Tačiau šiandien tėvystė nereiškia – būti šalia. Tėvystė reiškia – būti kartu. Tėtis turi dalytis džiaugsmais, vargais, viltimis, perspektyvomis, nes tik tai, mano įsitikinimu, yra tikra šeima“, – kalbėjo šalies vadovas. Prezidento teigimu, tėvystė reiškia gilų ryšį ir nebūtinai tik su biologiniu keliu atėjusiais vaikais.

„Tai istorinė diena, nes pagaliau tėvai yra Prezidentūroje, jie pasivijo mamas. Tai – deramas dėmesys bene svarbiausiam vyrų vaidmeniui – tėvystei“, – sakė Lietuvos šeimos centro vadovė Vijoleta Vitkauskienė.  

Padėkos buvo skirtos 18-ai tėvų. Pagerbti Gausių šeimų asociacijos rekomenduoti daugiavaikiai tėvai, Lietuvos šeimos centro nominuoti savanoriaujantys savo parapijose ir aktyviai į šeimų ugdymo, stiprinimo ir palaikymo veiklas įsitraukę tėvai. Lietuvos globėjų ir įvaikintojų asociacija pristatė Prezidentui tėvų kandidatūras už indėlį veikiant globos ir įvaikinimo srityje. Lietuvos negalios organizacijų forumas ir asociacija „Savarankiškas gyvenimas“ už tėvystę ypač sunkiomis aplinkybėmis pasiūlė įteikti padėkas negalią turintiems arba vaikus su negalia auginantiems tėvams.

Pranešimą paskelbė: Ieva Elenbergienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą