Įvairenybės

Prezidentas ir jo komanda jungiasi prie „DUOday“ iniciatyvos

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir jo komanda liepos 14–16 dienomis dalyvauja „DUOday“ iniciatyvoje, kuri kviečia negalią turinčius žmones susipažinti su institucijų veikla. Taip siekiama keisti visuomenės ir darbdavių požiūrį į žmonių su negalia įdarbinimą, diegti prieinamumo kultūrą ir didinti neįgaliųjų užimtumą darbo rinkoje. Šiuo metu žmonių su negalia užimtumas siekia tik 29 procentus.

Šeši žmonės su skirtingų tipų negalia iš įvairių Lietuvos kampelių darbo dieną leis Prezidento rūmuose, skirtingose komandose: su Prezidentu ir Prezidento kanceliarijos kanclere, Ekonominės ir socialinės politikos bei Švietimo, mokslo ir kultūros grupe, Bendrųjų reikalų skyriumi. Vienas „DUOday“ iniciatyvos dalyvių trečiadienį leido su Komunikacijos komanda ir padėjo vesti Prezidento metinę spaudos konferenciją, o kita dalyvė praleido dieną Valstybės pažinimo centre ir kartu su centro komanda vedė edukacijas.

„Žmonių su negalia gerovė man yra vienas iš požymių, kad gyvename civilizuotoje vakarietiškoje valstybėje. Dėkime visas pastangas, kad Lietuvoje būtų sprendžiamos įsisenėjusiosios socialinės atskirties ir pajamų nelygybės problemos“, – sako šalies vadovas.

Prezidentas yra iškėlęs tikslą Prezidentūros rūmus – infrastruktūrą, aplinką ir informacijos išteklius, taip pat Valstybės pažinimo centrą pritaikyti žmonėms su negalia. Jau dabar sumažinti slenksčiai, atsirado nauji pandusai ir keltuvai, S. Daukanto aikštėje nuimtos grandinės, interneto puslapis pritaikomas regos, klausos ir intelekto negalią turintiems asmenims, užtikrinimas vertimas į lietuvių gestų kalbą, pritaikomos ekskursijos. Taip pat siekiama pagerinti Prezidentūros kaip darbdavio prieinamumą.

Pranešimą paskelbė: Kristina Belikova, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą