Politika ir teisė

Prezidentas darbo vizito vyksta į Suomiją

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda rytoj, lapkričio 5 d., darbo vizito vyks į Suomijos Respubliką, kur susitiks su Suomijos Prezidentu Sauli Niinistö, Ministru Pirmininku Antti Rinne ir Parlamento Pirmininku Matti Vanhanenu.

Pasak šalies vadovo, Suomijos, kaip mūsų valstybei artimos ir svarbios partnerės, vaidmuo nuolat auga. Lietuva vertina abi šalis vienijantį intensyvų ir draugišką dialogą, ypač ekonomikos, energetikos ir transporto infrastruktūros srityse. Abi šalys įsitraukusios į intensyvų regioninį Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) bendradarbiavimą.

Vizito metu Lietuvos ir Suomijos vadovai aptars dvišalius santykius, ekonominių ryšių stiprinimo galimybes. Suomija yra 9 pagal dydį užsienio investuotoja mūsų šalyje. Prezidentai kalbės ir regioninio saugumo, santykių su Rytų kaimynystės valstybėmis, branduolinės saugos, partnerystės NATO ir kovos su hibridinėmis grėsmėmis klausimais.

Po diskusijų Prezidentai surengs bendrą spaudos konferenciją.

Susitikime su Suomijos Premjeru bus aptarta Europos Sąjungos darbotvarkė – šį pusmetį Suomija pirmininkauja Europos Vadovų Tarybai. Jau prasidėjusios intensyvios derybos dėl daugiamečio ES biudžeto, su kuriuo susijęs ir finansavimas regioniniams infrastruktūros projektams. Taip pat darbotvarkėje – Mobilumo paketo, „Brexito“, klimato kaitos klausimai.

Helsinkyje Prezidentas padės vainiką ant Suomijos didvyrio Karlo Manerheimo kapo.

Pranešimą paskelbė: Paulius Kalmantas, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą