Politika ir teisė

Prezidentas dalyvaus Trijų jūrų iniciatyvos vadovų susitikime

Liepos 8-9 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvaus šeštajame Trijų jūrų iniciatyvos (3SI) vadovų susitikime Sofijoje. Susitikimas skiriamas integracijos į ES paspartinimo ir sustiprinto transatlantinio bendradarbiavimo klausimams Adrijos, Baltijos ir Juodosios jūros regione.

Prezidentas kartu su 3SI šalių, Vokietijos, Graikijos lyderiais ir Europos Komisija aptars geopolitinius saugumo iššūkius, 3SI regiono atsigavimo po COVID-19 pandemijos ir didesnės integracijos į ES bei transatlantinio bendradarbiavimo klausimus. 3SI šalių vadovai patvirtins tolesnio bendradarbiavimo strategines gaires bendra politine deklaracija.

Trijų jūrų iniciatyva (3SI) jungia dvylika ES valstybių: Austriją, Bulgariją, Kroatiją, Čekiją, Estiją, Vengriją, Latviją, Lietuvą, Lenkiją, , Rumuniją, Slovakiją ir Slovėniją. Iniciatyvos strateginės partnerės – JAV, Vokietija ir Europos Komisija. Tai prezidentinis formatas, kurį papildo vyriausybių, parlamentų ir verslo bendradarbiavimas. 3SI tikslas – skatinti spartesnį regiono išsivystymą ir konvergenciją su vakarine ES dalimi didinant dalyvaujančių šalių jungiamumą transporto, energetikos ir skaitmenizacijos srityse, ypač Šiaurės – Pietų ašyje, stiprinti sanglaudą ES ir transatlantinius saitus tarp ES ir JAV.

Pranešimą paskelbė: Jolanta Lukošienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą