Politika ir teisė

Prezidentas dalyvaus Joe Bideno organizuojamame Demokratijos viršūnių susitikime

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Prezidento Joe Bideno kvietimu dalyvaus Demokratijos viršūnių susitikime.

„Demokratijos stiprinimas ir plėtra kaimynystėje buvo ir bus Lietuvos prioritetas. Savo pasiryžimą ginti demokratijos vertybes pademonstravome ne kartą palaikydami Baltarusijos pilietinę visuomenę, remdami reformas Ukrainoje, Sakartvele ir Moldovoje. Lietuva turi unikalią demokratinės transformacijos patirtį, kuria yra pasirengusi dalintis ir skleisti visame pasaulyje“, – teigia Prezidentas.

Pasak šalies vadovo, dėmesys demokratijos vertybių puoselėjimui, žmogaus teisių užtikrinimui, laisvos ir nepriklausomos žiniasklaidos stiprinimui yra ypač svarbūs dabartiniame geopolitiniame kontekste.

JAV Prezidento organizuojamas Demokratijos viršūnių susitikimas vyks gruodžio 9–10 dienomis. Planuojama, kad susitikime dalyvaus per 100 pasaulio valstybių lyderių, tarptautinių organizacijų, taip pat nevyriausybinio sektoriaus ir pilietinės visuomenės atstovai. Daugiausia dėmesio viršūnių susitikime bus skirta trims pagrindinėms temoms: demokratijos stiprinimui ir pasipriešinimui autoritarizmui, kovai su korupcija, žmogaus teisių užtikrinimui.

Pranešimą paskelbė: Kristina Belikova, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą