Politika ir teisė

Prezidentas: Baltijos regiono infrastruktūra – svarbi mūsų saugumo dedamoji

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitiko su Latvijos Respublikos Saeimos Pirmininku Edvardu Smilteniu. Prezidentas su Latvijos parlamento vadovu aptarė energetikos ir regiono saugumo klausimus, Rusijos karo Ukrainoje eigą ir sankcijas agresorei.

Šalies vadovas pabrėžė, kad Baltijos šalių vienybė ir bendradarbiavimas saugumo klausimais yra labai svarbūs. Pasak Prezidento, veiksmų koordinavimas ir kalbėjimas vienu balsu padeda Baltijos valstybėms pasiekti rezultatų dirbant su sąjungininkais ir didinant regiono saugumą. Prezidento teigimu, būtina drauge įgyvendinti NATO Madrido viršūnių susitikimo sprendimus siekiant sustiprinti NATO rytinį flangą.

Lietuvos vadovas su E. Smilteniu taip pat aptarė šalių energetinės nepriklausomybės ir energetinio saugumo klausimus. Prezidentas pažymėjo, kad būtina siekti sprendimų ES lygmeniu, kurie greituoju laikotarpiu sumažintų kainas vartotojams. Šalies vadovo teigimu, energetinis saugumas taip pat turėtų išlikti Baltijos šalių prioritetų sąrašo viršuje.

„Visiška energetinė nepriklausomybė nuo Rusijos – stabilumo ir saugumo garantas mūsų valstybėms ir visam regionui. Svarbi užduotis, kurią turime įgyvendinti kuo greičiau, – sinchronizacija su kontinentinės Europos elektros tinklais ir visiškas atsijungimas nuo Rusijos“, – teigė Prezidentas.

Šalies vadovas taip pat akcentavo bendrų Lietuvos ir Latvijos infrastruktūros projektų svarbą. Pasak šalies vadovo, būtina konsoliduoti pastangas tam, kad projektas „Rail Baltica“ būtų kuo greičiau užbaigtas, nes regioninė transporto infrastruktūra yra svarbi saugumo dedamoji.

Pranešimą paskelbė: Kristina Belikova, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą