Įvairenybės

Prezidentas: atnaujintas pensijų įstatymas užtikrins nuoseklų pensijų augimą ir mažins senjorų skurdą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė Socialinio draudimo pensijų įstatymą, kuris sudaro prielaidas 2021 metais indeksuoti pensijas ir taip užtikrinti jų didėjimą. Įgyvendinus įstatymą, kitais metais pensijos augs 9,6 proc., o vidutinė mėnesio pensija didės 38 eurais.

Ilgalaikį pensijų augimą Prezidentas laiko viena pagrindinių priemonių, mažinant senjorų skurdo lygį ir garantuojant vyresnio amžiaus žmonių socialines bei ekonomines teises. Valstybės vadovo iniciatyva 2020 ir 2021 m. įgyvendinamas spartesnis pensijų didinimas, nukreiptas į siekį, kad pensijos augtų greičiau nei vidutinis atlyginimas.

„Siekiu ir sieksiu, kad senjorų pensijos augtų kasmet. Jei kartu su Seimu bei Vyriausybe dirbsime vieningai ir nuosekliai skirdami dėmesį spartesniam pensijų didinimui, per kelerius metus galime užtikrinti, kad vyriausios mūsų visuomenės dalies pragyvenimo lygis taptų orus – tai yra priartėtų prie Vakarų Europos standarto, o senatvės pensijų ir darbo užmokesčio santykis šalyje pasiektų 50 procentų“, – teigė Prezidentas.

Senatvės pensijų pakeitimo normos augimas yra reikšmingas žingsnis gerovės valstybės įgyvendinimo link, nes sudaro sąlygas mažinti pajamų nelygybę tarp visuomenės grupių. Tarp gerovės valstybės įgyvendinimo tikslų Prezidentas yra numatęs per ateinančius ketverius metus sumažinti skirtumą tarp didžiausias ir mažiausias pajamas gaunančių gyventojų bent iki 5 kartų. Pastaruoju metu šis skirtumas mažėja, tačiau vis dar siekia 6,4 karto.

Socialinio draudimo pensijų įstatymo pakeitimo būtinumą, siekiant pensijų indeksavimo užtikrinimo 2021 m., per šiuos metus šalies vadovas išsakė tiek Vyriausybei, tiek Seimo valdybai. Reikalingas finansavimas šiam pokyčiui buvo numatytas gruodžio mėnesio pabaigoje svarstomame valstybės biudžeto projekte.

Primenama, kad, aktualiausiais Statistikos departamento duomenimis, pensininkų skurdo lygis siekia daugiau nei 35 procentus.

Pranešimą paskelbė: Kristina Karnickaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą