Įvairenybės

Premjerė: memorandumu valstybė atiduoda tik dalį skolos neįgaliesiems

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo memorandumo dėl transporto priemonių ir transporto fizinės ir informacinės infrastruktūros pritaikymo individualių poreikių turintiems žmonėms pasirašymo ceremonijoje Vinco Kudirkos aikštėje.

„Labai dažnai mes nepastebime žmonių, kurie turi tam tikras ribotas galimybes judėti, kol pats gyvenimas to neparodo. Šiuo memorandumu valstybė atiduoda tik dalį savo skolos negalią turintiems asmenims. Čia – atsakingų šalies institucijų įsipareigojimas kurti visiems mūsų žmonėms patogią infrastruktūrą ir paslaugas. Tad memorandumo pasirašymas yra svarbių darbų pradžia. Kita vertus, dėl efektyviausių ir pačių reikalingiausių sprendimų juos priimantys turi būtinai tartis su žmonėmis, kuriems jie skirti. Lietuva keičiasi, teisingumo ir empatijos daugėja, o požiūris į negalią turinčius asmenis yra labai svarbus mūsų brandos ir žmogiškumo kriterijus“, – sakė premjerė.

Lietuvoje žmonės, turintys negalią, sudaro daugiau nei 8 procentus visų gyventojų, o tai yra beveik 230 tūkstančių žmonių. Šiandien beveik kas trečias neįgalus asmuo patiria skurdo riziką ir tik mažiau nei trečdalis darbingo amžiaus neįgaliųjų dirba.

Tik dešimtadalis bendrojo lavinimo mokyklų yra visiškai pritaikytos judėjimo negalią turintiems vaikams. Dalis aukštųjų mokyklų taip pat negali pasiūlyti lygių studijų galimybių. Panaši situacija sveikatos priežiūros įstaigose, kur tik nedidelė dalis patalpų yra visiškai pritaikytos negalią turinčių žmonių poreikiams.

Pernai buvo pasirašytas memorandumas dėl sveikatos ir švietimo įstaigų pritaikymo negalią turintiems žmonėms. Juo įsipareigota stengtis kasmet kiekvienoje savivaldybėje visiškai pritaikyti neįgaliems žmonėms bent po vieną bendrojo lavinimo mokyklą ir po vieną sveikatos priežiūros paslaugų įstaigą. Tiek švietimo, tiek sveikatos apsaugos įstaigų infrastruktūrai yra skiriamos Europos Sąjungos paramos lėšos.

Susisiekimo ministerija viešojo transporto ir jo infrastuktūros pritaikymui individualių poreikių turintiems žmonėms planuoja skirti ne mažiau kaip 0,5 mlrd. eurų.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

Parašykite komentarą