Politika ir teisė

Premjerė: EP balsas turi būti plačiai girdimas ginant žmogaus teises

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, Briuselyje susitikusi su Europos Parlamento (EP) pirmininku Davidu Sasoliu ir Europos liaudies frakcijos EP pirmininku Manfredu Weberiu, aptarė EP pozicijas aktualiais klausimais.

Vyriausybės vadovė pabrėžė, kad Lietuva tvirtai remia EP vertybinę laikyseną ginant teisės viršenybę, Europos Sąjungos (ES) vertybes užsienio politikoje Rusijos, Baltarusijos, Kinijos atžvilgiu.

Pasak I. Šimonytės, neabejojama, kad Europos Parlamentas ir toliau išliks principingas gindamas žmogaus teises nedemokratiškose valstybėse, ypač ES kaimynystėje.

Susitikimų metu didžiausias dėmesys buvo skirtas Baltarusijai. Vyriausybės vadovė pabrėžė, kad Baltarusijos jėgos struktūrų veiksmai, kai Minske priverstinai buvo nutupdytas iš Atėnų į Vilnių skridęs lėktuvas, yra įrodymas, kad šiuo metu nėra saugūs į Vakarus pasitraukę opozicijos, pilietinės visuomenės, nepriklausomos žiniasklaidos atstovai, todėl būtina ir toliau aktyviai tęsti paramą pilietinei visuomenei Rusijoje ir Baltarusijoje. EP pirmininkui D. Sasoliui padėkota už dialogą su Baltarusijos opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja.

Per susitikimą aptartas pandemijos valdymas ES. Pažymėta, kad rengiant koordinuotą atsaką į COVID-19 pandemiją EP vaidmuo buvo labai svarbus. Lietuva nuosekliai rėmė koordinuotą Europos aprūpinimo vakcinomis kelią ir yra pasiruošusi dalintis vakcinomis su jų stokojančiomis šalimis.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

Parašykite komentarą