Politika ir teisė

Utena mini 760-ies metų sukaktį. Kviečiame į šventinius renginius!

 

UTENOS MIESTO JUBILIEJINĖ ŠVENTĖ

Rugpjūčio 24 d. (antradienis)

MENŲ DIENA

A.Baranausko gatvėje prie Utenos meno mokyklos Muzikos skyriaus

14.00–21.00 KNYGŲ TURGELIS su leidyklomis KAMONADA, KAUKO LAIPTAI, SLINKTYS, NAUJOJI ROMUVA ir kt.

Atradimų scenoje prie Utenos meno mokyklos Muzikos skyriaus (Maironio g. 11)

17.00–18.30 Utenos meno mokyklos mokinių muzikinis sveikinimas

18.40–20.10 Poezijos almanacho ATOKIOS STOTYS pristatymas su kūrybos klubu CINKAS ir Gerda Zaptoriūte

20.20–21.30 SAULIUS PETREIKIS ir WORLD ORCHESTRA su programa LAISVĖ ŠAUKIA

21.40–22.40 VYGANTAS KAZLAUSKAS

Utenos kameriniame teatre (Šaulių namuose, Maironio g. 8)

19.00 Utenos Kamerinio teatro spektaklis TEISINGUMO VOVERĖS (pjesės autorius ir režisierius Šarūnas Kunickas)

Vietų skaičius ribotas – nemokamus bilietus galima atsiimti teatro kasoje nuo rugpjūčio 5 d. pirmadieniais ir ketvirtadieniais 18.00–19.00, trečiadieniais 12.00–13.00

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje (Maironio g. 12)

16.00–21.00 Interaktyvios pažintinės programos KVIEČIA ROBOTUKAI – BITUTĖS, PAŽVELK Į UTENOS KRAŠTĄ PER VIRTUALIOS REALYBĖS AKINIUS, INTERAKTYVAUS DVIRAČIO TURAS UTENOS MIESTO GATVĖMIS, PAŽINTINĖ KINECT VIKTORINA, ŽOLYNŲ PASLAPTYS PAGAL EUGENIJĄ ŠIMKŪNAITĘ – INTERAKTYVIOS KNYGOS PRISTATYMAS

17.00–19.00 Diskusija FAKE NEWS – INFORMACIJA APIE MANIPULIAVIMĄ IR KAIP APSISAUGOTI – su žurnalistu, knygų autoriumi ir bibliotekos globėju Andriumi Užkalniu (diskusiją pristato Europe Direct Utena centras)

Menų skverelyje Maironio ir A. Baranausko gatvių sankryžoje

17.00–19.30 POKŠT kūrybiniai susitikimai ir atradimai šeimoms

Utenos kolegijos kieme (Maironio g. 7)

16.00–21.00 UTENOS KOLEGIJA IŠ ARČIAU: KŪRYBIŠKUMO IR SAVIRAIŠKOS PALETĖ

Miesto sode

9.30–10.00, 10.30–11.00, 11.30–12.00, 18.00–18.30 Linksmos ir įtraukiančios muzikos ir šokio edukacinės programos SOLIS pamokėlės 2–4 metų vaikams ir jų tėveliams

Rugpjūčio 25 d. (trečiadienis)

LINKSMASIS TREČIADIENIS

Miesto sode

9.30–10.00, 10.30–11.00, 11.30–12.00, 18.00–18.30 Linksmos ir įtraukiančios muzikos ir šokio edukacinės programos SOLIS pamokėlės 4–6 metų vaikams ir jų tėveliams

Rugpjūčio 26 d. (ketvirtadienis)

IMPROVIZACIJŲ DIENA

Prie Šaulių namų (Maironio g. 8)

17.00–18.00  Utenos krašto dailininkų plenero  ART‘U (MENAS MIESTE – MIESTAS MENE)  darbų parodos atidarymas

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje (Maironio g. 12)

17.00–18.30 Žodžio ir muzikos vakaras PILIGRIMO KELIAS pagal Juozo Gaižausko knygą DIEVAS SU ŠLEPETĖMIS su knygos autoriumi aktoriumi Juozu Gaižausku ir aktore Emilija Latėnaite

Utenos kultūros centro kieme (Aušros g. 49)

17.00–22.00 Utenos seniūnijų kiemeliai su edukaciniais užsiėmimais, žaidimais, vaišėmis ir muzika

17.00–21.00 Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro, NVO GELBĖKIT VAIKUS bei asociacijos Utenos apskrities vyrų krizių centro susitikimai ir susipažinimai

LAIMĖS SCENOJE

Utenos kultūros centro kieme (Aušros g. 49)

17.00–18.00, 19.00–20.00 MUZIKONTAI IŠ PA UTENAS, SIETYNAS, SIETYNĖLIS (vadovė Rima Garsonienė)

18.00–18.30, 20.00–20.30 Utenos kultūros centro Užpalių skyriaus moterų vokalinis ansamblis GIJA (vadovė Nijolė Navikienė)

18.30–19.00, 21.00–21.30 Utenos kultūros centro Kuktiškių skyriaus mišrus vokalinis ansamblis (vad. Ligita Balčiūnienė)

20.30–21.00, 21.30–22.00 Utenos kultūros centro kapela (vadovas Gediminas Kaušylas)

Ant Dauniškio ežero fontano tilto ir šalia tilto

17.30–18.10 Garso performansas su perkusininku Gintautu Gascevičiumi (Bix) – POKŠT kūrybinis projektas

14.00–22.00 Socialinio verslo mugė su Utenos regiono vietos veiklos grupe bei partneriais   (diskusijos prie kavos su skaniais siurprizais)

Dauniškio ežero terasos scenoje

18.20–19.15 Utenos regiono perkusijos ir džiazo festivalio atidarymas: Vytauto Labučio mokinių koncertas su jaunaisiais atlikėjais Vakariu Verbicku (sax alt), Domu Dringeliu (sax tenor), Motiejumi Smetona (sax baritonas) ir džiazo kvarteto virtuozais Petru Vyšniausku, Vytautu Labučiu, Eugenijumi Kanevičiumi, Arkadij Gotesman

19.25–20.25 ASTORO PIAZZOLLOS TANGO IR VYTAUTO MAČERNIO SONETAI su Utenos trio MAGISTRAIS – Zita Lukošiūniene (fortepijonas), Renata Buzėnaite (akordeonas), Gediminu Kaušylu (birbynė) ir skaitovu Eriku Druskinu

20.35–21.50 Džiazo projektas „Tostas“ su džiazo kvarteto virtuozais Petru Vyšniausku, Vytautu Labučiu, Eugenijumi Kanevičiumi, Arkadij Gotesman

22.00–23.00 Šiuolaikinio šokio spektaklis / kūno instaliacija – performansas POKALBIS SU SAULIUMI IR ALEX su šokėjais Ugne Kavaliauskaite ir Pauliumi Prieveliu

Prie Dauniškio ežero fontano ir ežero pakrantėje

20.30 Šviečiančių skulptūrų įžiebimas

Dauniškio ežero tinklinio aikštelėje

18.00–21.00 Paplūdimio vyrų tinklinio 2×2 varžybos

Miesto sode

18.00–18.30 Muzikos ir šokio edukacinės programos SOLIS pasaka – improvizacija su visais vaikais ir jų tėveliais

Rugpjūčio 27 d. (penktadienis)

SUSITIKIMŲ DIENA

Utenos kultūros centro aikštėje (Aušros g. 49)

14.00–22.00 ŠVENTINĖ MUGĖ

Aušros gatvėje ir automobilių aikštelėje prie Utenos kultūros centro (Aušros g. 49)

18.00–18.30 Ratuotas paradas su motoklubu UGNIES RATAS ir klubu 4×4 PURVINI RATAI bei motociklų paroda

LAIMĖS SCENOJE

Utenos kultūros centro kieme (Aušros g. 49)

17.30–18.20 Susigiminiavusių miestų videosveikinimas

18.30–19.30 OVIDIJUS VYŠNIAUSKAS

19.30–20.00 MON¥

20.10–21.00 Andrius Pojavis

21.00–21.30 Liepa Malinauskaitė

21.30–21.40 Utenos JUVENTUS komandos pristatymas

21.50–23.00 Grupė THE ROOP

Utenos kultūros centro kieme prie LAIMĖS SCENOS (Aušros g. 49)

Lietuvos policijos bendruomenės pėsčiųjų žygis „Utena – LAIMĖS kelias“ (10 km ir 20 km)

9.00 Dalyvių registracija (prie Laimės scenos)

9.40 Lietuvos policijos generalinio komisaro, miesto vadovų sveikinimai, trasos pristatymas, instruktažas, mankšta, bendra nuotrauka

10.00 20 km trasos startas

10.30 10 km trasos startas

14.00 Žygio dalyvių apdovanojimai ir vaišės

Sporto ir sveikatingumo centro RL GYM erdvė

Utenos kultūros centro kieme prie LAIMĖS SCENOS (Aušros g. 49)

19.30, 20.00, 20.30 PUTŲ PATRANKOS  SHOW TIME

16.00–21.00 Sportinių batutų edukacija WORLD JUMPING

Multifunkcinėje aikštelėje (K. Donelaičio g.)

12.00 Aukštaitijos krepšinio 3×3 fiesta (varžybas organizuoja LSD ŽALGIRIS Utenos rajono taryba, SRF)

Rugpjūčio 28 d. (šeštadienis)                                            I DALIS

LAIMĖS DIENA

Utenos daugiafunkciame sporto centre (K. Donelaičio g. 38)

10.00 Vaikinų U15 krepšinio turnyras

10.00 Asmeninės šachmatų varžybos

Utenos daugiafunkcio sporto centro automobilių aikštelėje (K. Donelaičio g. 38)

UtenaStuntriders komandos programa

13.30–15.00 Atvira motoakrobatų treniruotė, motociklų paroda ir motociklininkų susitikimas su žiūrovais

15.00–16.00 UtenaStuntriders komanda sieks Lietuvos rekordo

17.30–18.00 UtenaStuntriders komandos ir draugų PASIRODYMAS – MOTOSHOW

Aušros, A. Baranausko, Maironio ir kt. gatvėse

9.00 Velomaratonas (startas – finišas – Aušros g.)

9.30 Dviratininkų mėgėjų ir sportininkų važiavimas (56 km)

11.30 Laisvalaikio važiavimas (11,2 km)

Aušros gatvėje

11.00–22.00 ŠVENTINĖ MUGĖ

Kūrybinių industrijų centre TAURAPILIS ir prie TAURAPILIO (Aušros g. 47)

11.00–22.00 Utenos kūrybinių industrijų atstovų produkcijos krautuvėlė

13.00–15.00 Atvirų durų diena Utenos SPIEČIUJE

Utenos kultūros centro aikštėje (Aušros g. 49)

13.00–01.00 Šokančių fontanų programos

Utenos kultūros centro automobilių aikštelėje (Aušros g. 49)

13.00–17.00 Klubo 4×4 PURVINI RATAI keturračių paroda ir skanus sutikimas

13.00–16.00 Utenos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Utenos policijos bendruomenių edukacinės programos ir susitikimai

14.00–16.00 Utenos policijos prevencinis renginys MES UŽ SAUGŲ EISMĄ (policijos ir Utenos rajono savivaldybės administracijos projektas SAUGI UTENA-2021 su policijos transporto priemonių ir įrangos demonstravimu, saugaus eismo pamokomis vaikams, pirmosios pagalbos praktiniais mokymais, diskusija apie saugų eismą su policijos pareigūnais, linksmu susitikimu su policijos bičiuliu Amsiu bei dovanomis (su šviesą atspindinčiais elementais)

Utenos kultūros centro pievoje prie Aušros gatvės (Aušros g. 49)

11.00–22.00 BATUTAI IR KITOS PRAMOGOS

Prie Dauniškio ežero tinklinio aikštelės, Vyžuonos parke (esant geram orui)

Nuo 19.30 Oro balionų pakilimai (bilieto kaina 5 eurai)

ŠYPSENŲ SCENOJE

Utenos kultūros centro pievoje prie Aušros gatvės (Aušros g. 49)

14.00–14.40 Utenos kultūros centro lėlių teatro SKRUZDĖLYTĖ spektaklis SKRUZDĖLĖ ATSISKYRĖLĖ (režisierė Janina Baldauskienė)

15.00–15.45 Dainavimo studija ŽIOGAS (vadovė Lina Garūbienė)

16.00–16.40 Utenos kultūros centro lėlių teatro SKRUZDĖLYTĖ spektaklis SKRUZDĖLĖ ATSISKYRĖLĖ (režisierė Janina Baldauskienė)

Rugpjūčio 28 d. (šeštadienis)                                            II DALIS

LAIMĖS DIENA

LAIMĖS SCENOJE

Utenos kultūros centro kieme (Aušros g. 49)

13.00–13.20 Šventinis svečių sveikinimas                 

12.00–12.50, 13.20–15.00 Liaudies melodijos ir šokiai: Švenčionių m. kultūros centro šokių ir dainų ansamblis AUKŠTAITIJA, pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas TREPSIS (vadovė Jolanta Razmienė), Švenčionių m. Juliaus Siniaus meno mokyklos šokių kolektyvas ERDVĖ (vadovė Renata Grigianecienė), Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų šokių ansamblis GRANDINĖLĖ, šokių ansamblis LINAS, vyresniųjų šokių grupė MIESTELĖNAI (vadovė Zita Rimkuvienė), Pabradės meno mokyklos šokių studija GELMĖ (vadovė Agnė Rickevičienė), Plungės kultūros centro šokių ansamblis ŽIRGINĖLIAI (vadovė Sonata Kazlauskytė), Lietuvos vaikų ir jaunimo centro tautinių šokių ansamblis UGNELĖ (vadovė Ligita Didžiulienė), Šiaulių JOVARO progimnazijos ir Didždvario gimnazijos tautinių šokių kolektyvas ŠĖLTINIS (vadovai Violeta ir Romualdas Laugaliai), Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblis VIEVERSA (vadovė Roberta Macelienė)

18.00 Utenos apskrities aeroklubo šventinis skrydis – pasveikinimas

18.00–19.00 Utenos krašto garbės piliečių ir bendruomenės narių apdovanojimų ceremonija su Augustės Vedrickaitės muzikiniais sveikinimais

19.00–20.00 IEVA NARKUTĖ

20.10–21.10 Grupė SIELA

21.10–22.10 MERŪNAS VITULSKIS

22.20–23.30 JERONIMAS MILIUS su grupe ir QUEEN SHOW

23.30 LAZERIŲ ŠOU IR FEJERVERKAI

23.45–01.00 Diskoteka su DJ Martynu

PAŠĖLUSIOS MUZIKOS SCENOJE

Automobilių aikštelėje prie SODROS (Aušros g. 45)

Jaunimo grupių festivalis ANT PALETĖS

13.00–13.15 Festivalio atidarymas su garbės svečiu grupės POLIARIZUOTI STIKLAI lyderiu Šarūnu Mačiuliu (Vilnius)

13.20–20.00 Utenos kultūros centro grupė BEGĖDŽIAI (Utena), grupė DARK LIGHT (Utena), grupė CIGARSUKIS (Utena), grupė BABILONO VARTAI (Vilnius), grupė PLUTEUS (Vilnius), grupė VOSTOK-7 (Vilnius), grupė YOMI (Latvija), Kauno J. Jablonskio gimnazijos grupė WAY (Kaunas), grupė PAK OF NAILS (Kaunas), grupė PALE EYES DIM RED (Latvija), Molėtų kultūros centro grupė PANKOLIAI (Molėtai), grupė IMAGO (Latvija)

LAISVOS MUZIKOS SCENOJE

Aušros gatvėje

13.00–14.00, 16.00–17.00 Gatvės muzika su Mindaugu Aleknavičiumi (klavišiniai)

14.00–15.00, 17.00–18.00 Gatvės muzika su Gediminu Kaušylu (saksofonas)

15.00–16.00, 18.00–19.00 Gatvės muzika su Nikita Kamenetski (akordeonas)

ROMANTINIŲ SUSITIKIMŲ SCENOJE

Prie parduotuvės RŪTA (Aušros g. 26)

13.00–14.00 UKC Tauragnų skyriaus kapela TAURAGNA (vadovė Vilma Valienė)

14.10–15.10, 17.40–18.40  Utenos kultūros centro folkloro ansamblis DAVILA (vadovė Milda Morkūnaitė)

15.20–16.20 Utenos neįgaliųjų draugijos liaudiškos muzikos kapela VYTURIAI (vadovas Kazimieras Streikus)

16.30–17.30, 18.50–19.50 Utenos kultūros centro Sudeikių skyriaus liaudiškos muzikos kapela SELIAVYTĖ (vadovė Aušrelė Baltuškienė)

Rugpjūčio 28 d. (šeštadienis)                                            III DALIS

LAIMĖS DIENA

Miesto sodo scenoje ir Jaunimo erdvėje

16.00–20.00 Kūrybinės dirbtuvės ir susitikimai su jaunimo organizacijomis

16.00–16.30 Atvira jaunimo erdvė POKŠT ir  perkusinis JAMas (būgnų ratas) – improvizacija su žiūrovais

16.00–17.00 Diskusija

17.30–18:30 Jaunimo grupės

19.00–20.00 K2 Comedy komikų pasirodymas

21.00–22.30 DJ programa

Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje (Aušros g. 78)

18.45–20.00 Vargonų muzika su Rasa Vaigauskaite (renginių ciklas VARGONAI SKAMBA VASARĄ)

Utenos kultūros centro Muzikinėje galerijoje (Aušros g. 49)

16.00–17.00 Aštuntojo tarptautinio Marianos Veriovkinos simpoziumo „Vyžuonos. Genius loci“ parodos uždarymas

PARODOS IR SUSITIKIMAI SU AUTORIAIS

Utenos kultūros centro Muzikinėje galerijoje (Aušros g. 49)

Rugpjūčio 3–31 d. Aštuntojo tarptautinio Marianos Veriovkinos simpoziumo „Vyžuonos. Genius loci“ dalyvių darbų paroda (autoriai Ineta Armanavičiūtė, Saulius Dastikas, Dileta Deikė, Silvija Juozelskytė, Lukas Handschin, Milda Kadzevičienė, Laima Kreivytė, Arvydas Martinaitis, Mantas Maziliauskas, Jovita Paukštytė, Andrius Surgailis, Arvydas Šaltenis, Audrius Šimkūnas, Kristina Šorienė, Povilas Šorys)

Utenos kultūros centro Stiklo galerijoje (Kultūros centro aikštėje, Aušros g. 49)

Rugpjūčio 2–31 d. Jovitos Paukštytės keramikos darbų paroda SPALVŲ TYLA

Utenos kraštotyros muziejuje (Utenio a. 3)

Nuo rugpjūčio 3 d. Remigijaus Kriuko (stiklas) ir Indrės Stulgaitės-Kriukienės (fotografija) paroda MIŠKO DVASIOS

Rugpjūčio 16–25 d. Kirdeikių plenero ŽOLINĖ‘21 paroda (kuratorius Gintaras Gesevičius)

Nuo rugpjūčio 25 d. Tapybos ir grafikos plenero MALERUNKA paroda (kuratorius Klemensas Kupriūnas)

Laisvės kovų muziejuje (Stoties g. 39)

2021 m. rugpjūčio 23 d. susitikimas su meninės instaliacijos ATMINTIES AUDEKLAS autore  Monika Žaltauskaite Grašiene

2021 m. rugpjūčio 28 d. (šeštadienį) Utenos kraštotyros muziejaus ir jo padalinių lankymas nemokamas

Pokšt galerijoje ( Aušros g. 11a.)

22–29 d. Nido Kaniušo paroda TEN BUVAU

Utenio stadione (Užpalių g. 100)

Baltyre RatRace.lt vasaros festivalis (vienos dienos bilieto kaina 16 Eur)

Rugpjūčio 27 d. (penktadienis) 
21.00 Keanu Blunt gyvo garso koncertas

22.00 Flying Saucer Gang gyvo garso koncertas 

23.30 DJ koncertas 

Rugpjūčio 28 d. (šeštadienis)

20.00 K2 Comedy pasirodymas

21.00 Alekna & Otreya gyvo garso koncertas

22.00 SADBOI gyvo garso koncertas
23.30 DJ koncertas 

Pagrindinis miesto šventės organizatorius

UTENOS KULTŪROS CENTRAS

Pagrindiniai partneriai:

Utenos miesto seniūnija, Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, Utenos kraštotyros muziejus, Utenos meno mokykla, Utenos daugiafunkcis sporto centras, MUGIŲ CENTRAS

Generaliniai rėmėjai:

UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖ, AB UTENOS TRIKOTAŽAS

Pagrindiniai rėmėjai:

UAB BIOVELA-UTENOS MĖSA, UAB ŠVYTURYS-UTENOS ALUS, UAB VIDISTA, UAB DUVENTA

Rėmėjai:

UAB UTENOS VANDENYS, UAB UTENOS ŠILUMOS TINKLAI, UAB UTENOS BUTŲ ŪKIS, UAB KALNAPILIO-TAURO GRUPĖ (nealkoholinis), UAB UTENOS KOMUNALININKAS, UAB Ramirent, K.T.S Production

Informaciniai rėmėjai:

UTENOS RADIJAS, laikraščiai UTENIS, UTENOS DIENA, UTENOS APSKRITIES ŽINIOS, REIKIA, ANYKŠTA, ROKIŠKIO SIRENA, internetiniai portalai UDIENA.LT, WE LOVE LITHUANIA, REGIONŲ NAUJIENOS

DĖMESIO!

RENGINIUOSE GALI BŪTI RIBOJAMI ŽIŪROVŲ SRAUTAI, GALI BŪTI REIKALAUJAMA DĖVĖTI NOSĮ IR BURNĄ DENGIANČIAS VEIDO KAUKES (RESPIRATORIUS, MEDICININES KAUKES IR PAN.), LAIKYTIS KITŲ REIKALAVIMŲ, ATSIŽVELGIANT Į NUSTATYTUS VYRIAUSYBĖS IR / AR KITŲ INSTITUCIJŲ REIKALAVIMUS / TVARKAS / TEISĖS AKTUS. RENGINIŲ PROGRAMOS GALI BŪTI KEIČIAMOS / ATŠAUKIAMOS DĖL TAIKOMŲ VYRIAUSYBĖS IR /AR KITŲ INSTITUCIJŲ NUSTATYTŲ APRIBOJIMŲ / REIKALAVIMŲ / TVARKŲ / TEISĖS AKTŲ!

RENGINIUOSE GALI BŪTI FILMUOJAMA IR FOTOGRAFUOJAMA!

                                                                 2021 m.

Pranešimą paskelbė: Lolita Kaminskienė, Utenos rajono savivaldybės administracija

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą