Verslas

Preliminarūs „Novaturo“ spalio rezultatai: operatyvi reakcija į pasikeitusią paklausą, klientų pasitikėjimas

Baltijos šalių turizmo rinkos lyderė „Novaturo“ grupė šį spalį fiksuoja 24,9 mln. eurų pajamų, pernai tokiu metu jos siekė apie 25 mln. eurų. Bendrovė aptarnavo daugiau nei 30 tūkst. klientų, o praėjusiais metais šis skaičius siekė apie 31 tūkst.  Iš viso sausio – spalio mėn. fiksuojama 191,7 mln. pajamų – 7,7 proc. daugiau nei 2022 m. tuo pačiu metu. Aptarnauta 240 tūkst. klientų, o pernai per šį laikotarpį jų skaičiuota apie 248 tūkst.

„Prasidėjus įvykiams Izraelyje, nedelsdami reagavome ir priėmėme ryžtingus sprendimus dėl skrydžių pasiūlos pakeitimų. Įvertinę aplinkybes ir sumažėjusią paklausą,  šiais metais nevykdysime skrydžių į Jordaniją – jie numatyti nuo kitų metų kovo mėnesio. Klientams leidome lanksčiai pasirinkti alternatyvų kelionės variantą.  Be to, optimizavome Egipto programą ir grupės mastu sumažinome skrydžių kiekį, tokiu būdu valdydami paklausos svyravimo rizikas. Visgi svarbu paminėti, kad įvertinę klientų poreikius, išlaikėme galimybę atostogauti tiek Šarm el Šeicho, tiek Hurgados kurortuose, kai tuo tarpu konkurentai dalį kurortų atšaukė. Keisdami skrydžių programą, vėlgi suteikėme klientams lankstumą keisti kelionių datas ar kitas sąlygas.  Džiugina, kad keliautojai pasitiki mumis ir reikšminga jų dalis išliko lojalūs – po programos pakeitimo Latvijoje ir Estijoje išlaikėme apie 60 proc. klientų. Lietuvoje visiems keliautojams iki šiol užtikrinome galimybę keliauti į Egiptą, kaip jie ir buvo suplanavę, o toliau programą pritaikome atitinkamai reaguodami į paklausą“, – sako V. Rakovski, „Novaturo“  vadovas. 

Aukštas pasitenkinimo rodiklis, kurį bendrovė fiksuoja atsižvelgdama į klientų rekomendavimo indeksą (NPS), išliko stabilus viso vasaros sezono metu – grupės mastu jis siekė 61 proc. Bendrovės vertinimu, tokiais momentais, kai dėl išorės aplinkybių ar kitų nenumatytų sąlygų tenka keisti kelionių planus, pasitikėjimas kelionių organizatoriumi ir geros patirtys tampa esminiu kriterijumi klientų lojalumui.

Dėl Egipto ir Jordanijos programų pakeitimų, vietų skaičius skrydžiuose grupės mastu iki metų pabaigos sumažintas apie 9 tūkst., tačiau vertinant visą „Novaturo“ metinę programą tai sudaro tik apie 3 proc. pajėgumų.

Vasaros sezono pabaiga ir sėkmingos Juodkalnijos, Tuniso kryptys

2023 m. bendrovės siūlomų vasaros krypčių TOP3 išliko toks pat kaip ir pernai – pirmose vietose įsitvirtinusi Turkija, Graikija, Juodkalnija.  Tačiau kartu pastebimas ir tam tikras Baltijos šalių klientų poreikių skirtumas. Lietuvoje šį vasaros sezoną Juodkalniją pagal populiarumą aplenkė Tunisas, o Estijoje – Juodkalnija aplenkė Graikiją ir tapo populiariausia atostogų kryptimi po Turkijos.  

Be to, spalį įvyko pirmieji „Novaturo“ skrydžiai į naujai šiam sezonui pristatytą Vietnamą, kuris yra antras pagal populiarumą tarp žiemos egzotinių kelionių. Skaičiuojama, kad Vietnamą renkasi kas 8-as bendrovės tolimųjų kelionių klientas.

Dėmesys komandai ir santykiams su investuotojais

Siekiant stiprinti komandos motyvaciją ir bendradarbiavimą, spalio mėnesį visiems „Novaturo“ grupėms darbuotojams organizuotas metinis bendrovės renginys ir 4 dienų darbostogos Turkijoje, Antalijoje.  Be to, vis daugiau dėmesio bendrovė skiria santykiams su investuotojų bendruomenėmis. Lapkričio pradžioje „Novaturas“ dalyvavo „Investoru Klubs“ organizuotame renginyje Latvijoje, Jūrmaloje, o artimiausiais mėnesiais dalyvaus investuotojų renginiuose ir Lietuvoje bei Estijoje.

Lapkričio pabaigoje bendrovė skelbs trečiojo ketvirčio finansinius rezultatus.

Pranešimą paskelbė: Živilė Udrė, Integrity PR, UAB

Parašykite komentarą