Verslas

Preliminarūs „Novaturo“ lapkričio rezultatai: klientų skaičiaus augimas, kylantys išankstiniai pardavimai

Baltijos šalių turizmo rinkos lyderė „Novaturo“ grupė šį lapkritį skaičiuoja, kad bendrovės pajamos augo apie 15 proc. Šiemet jų fiksuota 9,9 mln. eurų, o pernai tokiu metu pajamos siekė apie 8,6 mln. eurų. Be to, stebimas ir augantis klientų skaičius – bendrovė aptarnavo beveik 11 tūkst. klientų, o praėjusiais metais šis skaičius siekė apie 9,8 tūkst.

Iš viso sausio – lapkričio mėn. pajamos pasiekė 201,6 mln. – 8,4 proc. daugiau nei 2022 m. tuo pačiu metu. Aptarnauta 251 tūkst. klientų, o pernai per šį laikotarpį jų skaičiuota apie 258 tūkst.

Dėl įvykių Izraelyje optimizavus Egipto programą, lapkričio mėnesį bendrovė išlaikė gana stabilų lėktuvų užpildymo rodiklį ir suvaldė paklausos svyravimo rizikas.

Kaip minėta, dėl Egipto ir Jordanijos programų pakeitimų, vietų skaičius ketvirtą ketvirtį skrydžiuose grupės mastu iki metų pabaigos sumažintas, tačiau vertinant visą „Novaturo“ metinę programą tai sudaro tik apie 3 proc. pajėgumų.

Be to, lapkričio antroje pusėje, kaip įprastai vykstant išpardavimų savaitėms, bendrovei pavyko reikšmingai suaktyvinti 2024 m. vasaros sezono pardavimus. Augantiems išankstinių kelionių rezultatams įtaką daro ir tai, kad pardavimus kitam šiltajam sezonui „Novaturas“ pradėjo pirmasis turizmo rinkoje Baltijos šalyse ir anksčiau nei įprastai. Įvertinus tam tikrą neapibrėžtumą dėl geopolitinės situacijos ir klientų elgsenos planuojant atostogas, bendrovė stabilaus augimo tendenciją vertina teigiamai.

Solidus trijų ketvirčių rezultatas: EBITDA pasiekė 7,9 EUR

Lapkričio pabaigoje „Novaturas“ pristatė sėkmingus trečiojo ketvirčio rezultatus. EBITDA per šį ketvirtį išaugo 2,3 mln. eurų ir už sausio-rugsėjo (2023 m. tris ketvirčius) periodą pasiekė 7,9 mln. eurų.

Šis rezultatas yra trečias geriausias lyginant ne tik su trijų ketvirčių, o ir su metiniais ankstesnių periodų EBITDA rodikliais, kurie buvo sėkmingiausi įmonės istorijoje.

„Novaturo“ trijų ketvirčių grynasis pelnas pasiekė 6,4 mln. eurų, kai pernai atitinkamu laikotarpiu siekė apie 0,3 mln. eurų. Tuo tarpu bendrovės pajamos, palyginus su 2022 m. sausiu-rugsėju, išaugo 7,4 proc. ir pasiekė 166,8 mln. eurų.

Apie įmonę

„Novaturo“ grupė yra didžiausias ir vienintelis užsakomųjų skrydžių vietinio kapitalo kelionių organizatorius Baltijos šalyse, siūlantis vasaros ir žiemos keliones daugiau kaip 30-yje krypčių visame pasaulyje bei daugiau nei 100 pažintinių kelionių maršrutų. 2022 m. „Novaturo“ grupė fiksavo 197 mln. eurų pajamų ir aptarnavo 267 tūkst. keleivių Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje.

Parašykite komentarą