Studijos

Pratybų atsakymai internete – nesąžiningas mokymasis ar nekaltas geresnių rezultatų siekimas?

Šiandieninė Lietuvos šveitimo sistema paremta tuo, jog kiekvienas atsisėdęs į mokyklos suolą, privalo išmokti viso pasaulio istoriją, spręsti aukštosios matematikos lygio uždavinius, tobulai rašyti sudėtinga lietuvių kalba, tapti mokslininkų lygio fiziku ar chemiku. Lyginant Lietuvos švietimo sistemą su užsienio šalių, matosi akivaizdus skirtumas, jog Lietuvoje mokslas paremtas kasdieniu žinių kalimu, tuo tarpu užsienyje labiau skatinama vaizduotė, nepriklausomas mąstymas, vėliau padėsiantis lengviau išsikelti ir siekti savo gyvenimo tikslų. Taigi natūraliai kyla klausimas – nusirašinėjimas Lietuvos vidurinės ir aukštosiose mokyklose, kaip pratybų atsakymai internete, mokslo darbų plagijavimas ir t.t. yra sukčiavimas ar gero organizuotumo ir gebėjimo išsisukti iš keblių situacijų požymis?

Visų pirma pratybų atsakymai internete gali tapti išsigelbėjimu tiems vaikams, kurie netik kremta karčią mokslo šaknį tačiau ir nuo pat mažumės siekia kažkokių didesnių gyvenimo tikslų. Tai gali būti sportas, meninė kūrybą, ar net kokios nors su verslu susijusios veiklos vykdymas. Veikiausiai nė vienam nekyla abejonių, jog nuo pat mažumės atrastas hobis ar sritis, kurioje puikiai sekasi ateityje gali tapti pajamų šaltiniu ar net gyvenimo būdų, todėl Lietuvos vaikus reikėtų nuolatos skatinti kuo anksčiau atrasti save, o ne sėdėti prie kompiuterio ekranų ar tuščiai leisti laiką kieme. Visgi papildoma užklasinė veikla atima nemažai laiko, todėl nespėjus laiku atlikti namų darbų galima tikėtis gauti neigiamą pažymį. Būtent šioje vietoje pratybų atsakymai, tampa tikru išsigelbėjimu geriausių pažymių siekiantiems mokinimas, nes mėgaudamiesi gyvenimu ir veikdami tai kas kada nors galbūt atneš sėkmę, jie taip pat gali lengva ranka nusirašyti namų darbus ir turėti gerus pažymius.

Taip pat pratybų atsakymai naudingi tuo, jog vienokiu ar kitokiu atveju vis tiek kažko išmokstama. Tikėtina, jog mažesnių gabumu mokslui mokinys, savarankiškai darydamas namų darbus juos darys atmestinai, nes tiesiog nesupras ką reikia rašyti tuose tuščiuose pratybų sąsiuvinio lapuose, todėl jis vos ne vos gaus patenkinamą pažymį, tačiau naudingų ir teisingų žinių sužinos nedaug ir nieko neišmoks, Tuo tarpu nusirašinėdamas dešimtuko vertus atsakymus, jis natūraliai kažką naudingo įsimins, žinios bus tikslios o ne išgalvotos, informacija bus sistemingesnė, todėl greičiausiai nauda bus netik geri pažymiai, tačiau ir tikslesnių žinių įsisąmoninimas.

Taigi pratybų atsakymai, šiandieninėje robotukus ugdančioje mokslo sistemoje, gali būti tikras išsigelbėjimas, kažko daugiau nei tik atgyvenusių žinių siekiantiems mokiniams.

Parašykite komentarą