Studijos

Prasideda išankstinis priėmimas į VILNIUS TECH: ką būtina žinoti?

Nors pastarosiomis savaitėmis Ukrainoje prasidėjęs karas ir sujaukė daugelio žmonių mintis bei kasdienybę, labai svarbu suprasti, kad gyvenimas nesustojo. Artėjant pagrindiniam stojimų etapui, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Stojančiųjų ir priėmimo centro (SPIC) direktorė Dovilė Ulinskaitė atkreipia dėmesį, kad šiuo metu ypač verta dalyvauti išankstinio priėmimo etape į bakalauro ir magistrantūros studijas. Tai – puiki galimybė apsidrausti gauti papildomą galimybę aukštojoje mokykloje studijuoti nemokamai.

Ką reikia daryti, norint dalyvauti išankstiniame priėmime?

Išankstiniame priėmime į bakalauro studijas vasario 1 d. – gegužės 30 d. gali dalyvauti tiek šiųmetiniai abiturientai, tiek ir turintys brandos atestatą, t. y. vidurines mokyklas baigę anksčiau. Svarbu būti apsisprendusiam, ką nori studijuoti, įsivaizduoti, kokia turėtų būti ateities profesija.

Pagrindiniai stojančiojo žingsniai šiame etape – užpildyti prašymą, nurodant pasirinktą studijų programą ir atsiųsti jį elektroniniu paštu VILNIUS TECH SPIC, kartu su asmens dokumento ir brandos atestato (jei vidurinė baigta anksčiau) kopijomis.

Sulaukus priėmimo komisijos sprendimo, pasirašoma sutartis dėl ketinimo studijuoti. Būtina šios sutarties sąlyga – dalyvauti bendrojo priėmimo stojimo konkurse ir pasirinkti pirmaisiais prašymo pageidavimais sutartyje nurodytą studijų programą.

Pasibaigus bendrajam priėmimui ir nepatekus į valstybės finansuojamą vietą ar valstybės nefinansuojamą vietą su studijų stipendija, galima gauti VILNIUS TECH stipendiją visai studijų kainai kompensuoti, jei konkursinis balas į pasirinktą studijų programą bus didesnis nei 7 – socialinių mokslų bei verslo ir viešosios vadybos krypčių grupių studijų programose arba didesnis nei 6 – inžinerijos mokslų, technologijų mokslų, informatikos mokslų ir matematikos mokslų studijų programose (išskyrus Architektūros, Kraštovaizdžio architektūros, Orlaivių pilotavimo, Skrydžių valdymo studijų programas).

Dalyvavimas išankstiniame priėmime – nauda stojančiajam

Įvykdžius ketinimo stoti sutartyje numatytus reikalavimus, nauda būsimajam studentui (ir jo tėvams) bus gana reikšminga, t. y. nemokamas mokslas pirmaisiais studijų metais. Mokėti už studijas nereikės ir vėlesniuose semestruose, jei studento pažangumas bus tipinis ar puikus bei pagal rotacijos principus nepavyks pereiti į valstybės finansuojamą vietą.

Dalyvavimas išankstiniame priėmime, tai lyg apsidraudimas ir papildoma galimybė studijuoti nemokamai. Dalyvavimas išankstiniame priėmime neapriboja tolesnių stojančiojo planų. Pavyzdžiui, keisti studijų programų eiliškumą/prioritetus pildant stojimo prašymą arba nedalyvauti bendrajame priėmime. Ketinimo sutartis tiesiog nustos galioti, jei nebus įvykdyta bent viena iš ketinimo studijuoti sutarties sąlygų.

Išankstinis priėmimas – ir magistrantūros studijų programose

Išankstinis priėmimas vykdomas ir magistrantūroje. Prašymai stoti registruojami iki gegužės 30 d. Išankstiniame priėmime gali dalyvauti asmenys, kurie šiais metais įgys bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir jau turintys bakalauro laipsnį arba profesinį (koleginį) bakalauro diplomą ir pažymą, liudijančią baigtas papildomąsias studijas.

Su įstojusiaisiais birželio mėn. pirmą savaitę bus sudaryta studijų arba preliminarioji (su šių metų absolventais) studijų sutartis. Išankstinio priėmimo į magistrantūros studijas metu galima gauti universiteto stipendiją kompensuoti pusei studijų kainos pirmajame studijų semestre. Vėlesniuose semestruose ši stipendija suteikiama atsižvelgiant į studijų rezultatus.

Išankstinio priėmimo privalumas – galimybė studijuoti savo pasirinktose studijose, nepatiriant didelės finansinės naštos. Be to, pasirašyta išankstinio priėmimo studijų sutartis neužkerta galimybės bandyti sėkmę pagrindiniame stojimo konkurse dėl valstybės finansavimo.

Reikia nepamiršti, kad kaip ir studijuojant valstybės finansuojamoje vietoje, veikia įsipareigojimas grąžinti semestro studijų sąnaudas, nutraukus studijas nepabaigus semestro. Tačiau, jei studentas studijų semestrą baigė laiku, neturi akademinių skolų ir iki naujo semestro pradžios pranešė apie savo studijų nutraukimą, sumažintos studijų kainos dalies grąžinti nereikia.

Išankstinio priėmimo teikiamais garantais kasmet pasinaudoja tiek stojantieji į bakalauro, tiek į magistrantūros studijas, iš anksto pasidomėję apie šią universiteto siūlomą galimybę.

Dalyvauk išankstiniame priėmime ir tu, tapk VILNIUS TECH bendruomenės dalimi!

Daugiau informacijos apie išankstinį priėmimą į bakalauro studijas – seminarų metu

Kviečiame dalyvauti seminare, kuriame VILNIUS TECH Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro atstovai

  • pristatys priėmimo į bakalauro studijas etapus (išankstinį, bendrąjį ir kt.),
  • patars, kokius dalykus rinktis mokykloje, kad būtų galima stoti į norimas studijas,
  • pateiks kitą aktualią informaciją ir atsakys į Jūsų klausimus.

Išsamią informaciją rasite čia.

Seminarai vyks:

kovo 9 d. 18:00 val. – registracija čia

balandžio 5 d. 18:00 val. – registracija čia.

gegužės 2 d. 18:00 val. – registracija čia.

Pranešimą paskelbė: Neda Černiauskaitė, Vilniaus Gedimino technikos universitetas

Parašykite komentarą